جا به جایی سالانه ۵۰۰ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای

 

یک مقام مسئول گفت: سالانه ۵۰۰ میلیون تن کالا توسط کامیون‌داران جا به جا می‌شود که از این میزان تنها ۴ درصد کالای اساسی است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، غلام حسین دغاغله مدیر کل دفتر حمل‌ونقل سازمان راهداری گفت: بیش از ۶.۵ میلیون تن کالای اساسی را از ابتدای سال از بنادر حمل کرده ایم که از این میزان ۴ میلیون تن آن مخصوص بندر امام خمینی(ره) است. مالکیت کالاها عمدتاً بر عهده بخش دولتی و خصوصی است.

او گفت: عملکرد بخش خصوصی در زمینه بارگیری، تخلیه خوب است و در صورتی که پرداخت کرایه به رانندگان مناسب و به موقع باشد، تمایل آنها به حمل کالاهای بخش خصوصی بیشتر خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: بنابراین صاحبان کالاهای دولتی باید نسبت به ایجاد مطلوبیت برای رانندگان در این شرایط خاص از جمله تقویت توان بارگیری، تخلیه کالا و همچنین پرداخت کرایه به موقع رانندگان اقدام لازم انجام دهند تا زمینه حمل هر چه سریع‌تر کالاهای آنها فراهم شود.

مدیر کل دفتر حمل‌ونقل سازمان راهداری گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای قابل حمل در بنادر کشور وجود دارند.‌ سالانه ۵۰۰ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای جابه جا می شود که از این میزان تنها ۲۰ میلیون تن آن (معادل ۴ درصد) کالای اساسی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.