وزارت امور خارجه آماده کمک به تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی است

 

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه بر آمادگی دستگاه دیپلماسی و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای کمک به رفع مشکلات و توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، در نشستی با حضور مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، پیمان پاک معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت نمایندگان سازمان غذا و دارو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیران ۲۶ تشکل و شرکت بزرگ تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی مشکلات و مسائل تولید کنندگان دارو تجهیزات پزشکی بررسی شد.

در این نشست موانع موجود برای صادرات تولیدات این شرکت‌ها و راهکارهای تسهیل این روند، بالاخص راه‌های مساعدت وزارت امور خارجه و معاونت دیپلماسی اقتصادی برای کاستن از این موانع و همکاری برای توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی را مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در این نشست با بیان اینکه وزارت امور خارجه در زمینه معرفی محصولات شرکت‌های ایرانی در سایر کشورها، توجه به تهاتر محصولات ایرانی در فرآیند صادرات و ایجاد زمینه های قانونی فعالیت شرکت‌های ایرانی در سایر کشورها اقدامات لازم را انجام داده است، بر آمادگی وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای کمک به رفع مشکلات و توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

پیمان‌ پاک رییس سازمان توسعه تجارت هم ضمن اعلام آمادگی این سازمان و وزارت صمت برای مساعدت جهت رفع موانع صادرات این نوع محصولات پیشنهاداتی را مطرح کرد.

همچنین در این نشست روسای سندیکاها و مدیران عامل شرکت‌ها و صاحبان صنایع داروهای انسانی، داروهای نانوتک، تولیدکنندگان داروهای مکمل، تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و مواد اولیه دارویی و شیمیایی در این نشست مهمترین موانع و چالش های پیش روی صادرکنندگان این حوزه را مطرح کردند.

برگزاری نشست ترانزیت دریایی – ریلی در وزارت امور خارجه

امروز همچنین نشست ترانزیت دریایی-ریلی به ریاست مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل ریلی و دریایی کشور برگزار شد.

در این نشست مقرر شد با توجه به درخواست‌های روز افزون برای انتقال محموله‌های کانتینری از شرق دور به مقصد آسیای مرکزی و قفقاز، روسیه و اروپا از طریق بنادر جنوبی ایران، مسیرهای ترکیبی کریدور شمال- جنوب توسط کشتیرانی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به صورت برنامه‌ای عملیاتی شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.