بازدید معاون شهردار تهران از مرکز کنترل ترافیک شهر بارسلون

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در کنگره جهانی جابه‌جایی ۲۰۲۱ که در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار شد، شرکت و همچنین از مرکز کنترل و ترافیک شهرداری این شهر بازدید کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، سیدمجتبی شفیعی در حاشیه شرکت در رویداد جهانی جا به جایی ۲۰۲۱ با مانوئل والدز لوپز معاون حمل و نقل و زیرساخت های شورای شهر این شهر دیدار کرد.

والدزلوپز گزارشی از پروژه‌های اجرا شده و در دست اجرای شهرداری بارسلونا ارائه و سیستم حمل و نقل عمومی بارسلونا را به عنوان یکی از شهرهای هوشمند پیشتاز در جهان تشریح کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه این سفر به نیابت از شهردار تهران در نشست هیات اجرایی سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی (UCLG) شرکت کرد.

شفیعی در حاشیه این نشست با امیلیا سیز، دبیرکل سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی ملاقات و بر نقش سازمان های بین المللی در توسعه همکاری های بین المللی در حوزه های مختلف از جمله حمل و نقل و ترافیک تاکید کرد.

بر اساس این گزارش با توجه به اهمیت هوشمندسازی و پایدار کردن شبکه حمل و نقل و ترافیک شهرهای آینده، یک بخش اختصاصی در کنگره جهانی شهر هوشمند ۲۰۲۱ با عنوان «کنگره جهانی جابه جایی آینده در نظر گرفته شده است.

تمرکز اصلی این بخش بر موضوعات حوزه جابه جایی و مسائل مرتبط با نوآوری در این حوزه است.

هدف اصلی این کنگره جانبی نیز دستیابی به راه حل هایی است که جا به جایی پایدار و پاک در آینده شهرهای هوشمند را تضمین می کند.

در این رویدار جانبی که از ۲۵ تا ۲۷ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد ۵۹ برنامه اختصاصی در قالب نشست ها و گفتگوهای حضوری و بر خط اجرا شد.

همچنین کنگره جهانی شهر هوشمند که مجتبی شفیعی در آن و نمایشگاه جانبی آن نیز شرکت کرده است، در بازه یادشده در شهر بارسلونا به عنوان مهمترین رویداد بین المللی در زیست بوم جهانی شهر هوشمند برگزار شد.

در این رویداد ۱۳۹ برنامه اختصاصی در قالب نشست و گفتگوهای حضوری و برخط اجرا شد.

محورهای اصلی این رویداد، توانمندسازی انرژی و محیط زیست، جابه جایی، حکمروایی، فراگیری و زندگی، اقتصاد، زیر ساخت و ساختمان و ایمنی و امنیت است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.