پاکستان خواهان حمل و نقل آزاد کالا و ایجاد بازارچه‌های مرزی با ایران است

 

مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور صنعت، بازرگانی، تولید و سرمایه‌گذاری در دیدار با وزیر صنعت اظهار داشت: ما خواهان حمل و نقل آزاد کالا و گسترش تهاتر و ایجاد بازارچه‌های مرزی بین ایران و پاکستان هستیم.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرزاق داود امروز در نهمین نشست اجلاس کمیته مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان و در دیدار با فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: ضرورت دارد که روابط تجاری بین دو کشور از سمت تجارت کالا به سمت روابطی از قبیل روابط فرهنگی نیز بسط یابد و امیدوارم آیندگان بدانند که نهمین کمیته مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پاکستان آغازگر حل مسائل تجاری میان دو کشور بوده است.

مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور صنعت، بازرگانی، تولید و سرمایه‌گذاری اظهار داشت: ما خواهان حمل و نقل آزاد کالا و گسترش تهاتر و ایجاد بازارچه‌های مرزی بین ایران و پاکستان هستیم.

وی افزود:‌ همچنین خواهان استفاده از مزایای تجارت آزاد بین دو کشور هستیم.

عبدالرزاق داود اظهار داشت:‌ در سال 2016 نیز نشستی برگزار شد و در آنجا خواهان توسعه روابط تجاری دو کشور تا 5 میلیارد دلار بودیم، اما این امر محقق نشد که امیدواریم بعد از این اجلاس به اهداف خود در این باره برسیم.

مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور صنعت، بازرگانی، تولید و سرمایه‌گذاری گفت: ما به دستور نخست‌وزیر پاکستان در این اجلاس حضور یافته‌ایم و هدف ما توسعه تجارت منطقه‌ای به ویژه تجارت با ایران است.

عبدالرزاق داود با تأکید بر ظرفیت‌های بالای دو کشور برای توسعه روابط تجاری اظهار داشت: اقتصاد دو کشور مکمل یکدیگر هستند و ما باید برای تحقق این ظرفیت‌ها تلاش بیشتری داشته باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments