نخستین محموله سوخت کم گوگرد از پالایشگاه شازند وارد بندر شهید رجایی می شود

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از این پس ۵۰ درصد محصول فرآورده استراتژیک نفت‌کوره کم گوگرد که در راستای اجرای قانون کنوانسیون جلوگیری از آلودگی محیط زیست ناشی از تردد کشتی ها در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند تولید می شود، به شکل حمل ‌و نقل چند وجهی و توسط واگن‌های مخزن دار به بندر شهید رجایی منتقل می شود.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، الله مراد عفیفی پور با اشاره به الزامات شناورها درحال تردد در آب‌های بین المللی جهت استفاده از سوخت های گوگرد کمتر از نیم درصد اظهار داشت: از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی تمامی شناور‌های ملزم به رعایت این قانون بوده و عدم توجه، ممانعت از تردد، توقیف و جریمه کشتی ها در آبهای بین‌المللی و بنادر جهان را به همراه خواهد داشت .

وی افزود: با همت و توان متخصصان داخلی از نیمه دوم سال جاری نفت‌کوره کم گوگرد در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک تولید و با اختصاص خط، مخزن و بازوهای بارگیری نسبت به ذخیره‌سازی سوخت مورد نیاز کشتی‌های اقدام شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به مزایای بی شمار حمل و نقل چند وجهی و استفاده از ظرفیت خطوط ریلی جهت انتقال فرآورده‌های نفتی در بندر شهید رجایی تصریح کرد:  نخستین محموله سوخت کم گوگرد از مبدا پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک در قالب ۹۰ واگن مخزن دار با حجم ۵۰۰۰ تن به مقصد بندر شهید رجایی بارگیری شده که درگام نخست از این اقدام، ۱۸ واگن با حجم تقریبی ۱۰۰۰ تن بزودی وارد بندر شهید رجایی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با تسهیلات ایجاد شده، از این پس ۵۰ درصد از حجم این فرآورده استراتژیک جهت سوخت‌رسانی به کشتی‌ها، از طریق حمل‌ و نقل چند وجهی و توسط واگن‌های ریلی به بندر شهید رجایی منتقل شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments