احداث انبارهای سرپوشیده و مکانیزه در بندر چابهار

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پروژه بازسازی سه انبار کالای اساسی در بندر شهید بهشتی چابهار تصویب شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عباس آذرپیکان افزود: دو انبار چند منظوره ۹ هزار متری و یک انبار چند منظوره ۱۲ هزار متری از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی در بندر شهید بهشتی بازسازی می شود.

وی اظهار کرد: بندر چابهار با برخورداری از زیرساخت های مناسب بندری و تجهیزات پیشرفته، قابلیت تخلیه و بارگیری انواع کالا و پهلوگیری کشتی های بزرگ اقیانوس پیما را دارد، با توجه به این مهم احداث انبارهای چند منظوره به منظور نگهداری موقت کالاهای اساسی کشور و همچنین کالاهای صادراتی و وارداتی از نیازها و ضروریت هاست.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین بندر چابهار می تواند نقش کلیدی و مهمی در تامین کالاهای اساسی که سهم استان های شرقی کشور است، ایفا کند.

به گفته آذرپیکان، در حال حاضر به دلیل ترافیک بار و کالاهای اساسی کشور و نیاز بیش از پیش به انبارهای سرپوشیده ،عملیات اجرایی پروژه احداث و بهره برداری از ۲ باب انبار چند منظوره نگهداری کالا به روش B.OT نیز در این بندر آغاز می شود.

وی ادامه داد: احداث انبارهای سرپوشیده و مکانیزه از جمله فرصت های سرمایه گذاری در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.