توسعه زیرساخت‌های بنادر برای واردات کالاهای اساسی

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان گیلان گفت: سازمان بنادر و دریانوردی تلاش کرده است در شرایط تحریم‌های ناعادلانه زیرساخت‌های لازم در بنادر را به منظور اطمینان از تامین کالاهای اساسی توسعه دهد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا آبایی در مراسم رونمایی از سیلوهای غلات در بندر انزلی با ظرفیت ۴۵ هزار تن، اظهار داشت: خوشحالیم که امروز شاهد به ثمر رسیدن سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر انزلی هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به تحریم‌های اخیر ایجاد زیرساخت‌های لازم در بندر به منظور اطمینان از تامین کالاهای اساسی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان گیلان افزود: با نگاهی گذرا به عملکرد ۱۰ ساله تجارت دریایی مشخص می‌شود که سهم ۷ درصدی بنادر شمالی کشور از تجارت دریای خزر به ۲۴ درصد افزایش یافته است.

آبایی  ادامه داد:‌رشد ۶۱ درصدی سهم گروه کالایی غلات شامل گندم، جو و ذرت نشان می‌دهد برای این کالاها اقدامات اساسی ضروری است.

وی  ادامه داد:‌ گروه کالایی غلات سهم خود را به ۶۷ درصد رساند و موجب شد بتوانیم با استفاده از امکانات علاوه بر واردات همان ترانزیت و صادرات را در دستور کار تجار و صاحبان کالا داشته باشیم  و این نویدبخش رونق بندر انزلی است.

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان گیلان اظهار داشت:‌ اقدام کشتیرانی دریای خزر از رونمایی سیلوی غلات گام اساسی جهت فرهنگ سازی و تغییر نگرش اجتماعی و برای اولین بار است که در بنادر شمالی کشور شرکت حمل کننده سرمایه‌گذاری و ساخت در محوطه بندر انجام می‌دهد.

آبایی ادامه داد: با تکمیل این سیلوهای ۴۵ هزار تنی ظرفیت غلات در بندر انزلی، ۳۶۰ هزار تن افزایش پیدا می کند که امیدواریم شاهد جذب حداکثری کالا بر اساس بازارهای جدید شناسایی شده در این بندر باشیم.

وی اظهار داشت: از مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که بزرگترین کشتی کشتیرانی دریای خزر را به نام «بندر انزلی» نامگذاری کند.

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان گیلان افزود: ‌در بندر انزلی از فله و غلات جا مانده‌ایم که امیدواریم این هدف را بتوانیم محقق کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.