استان هرمزگان ١٢ بندر مسافری دارد؛ ترابری سالانه ٢٠ میلیون گردشگر دریایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۱۲ بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور، ترابری ایمن سالانه ۲۰ میلیون نفر سفر را در کارنامه گردشگری دریایی خود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، الله مراد عفیفی پور در حاشیه همایش “از خزر تا خلیج فارس” و بازدید ٢٠٠ نفر از سیاست گذاران و فعالان صنعت گردشگری، افزود: اقدامات سازمان بنادر برای توسعه زیرساخت های بندری و استانداردسازی ناوگان گردشگری دریایی این استان در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی برای فعالان صنعت گردشگری کشور است.

وی خاطرنشان کرد: استان هرمزگان با برخورداری از ۲۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی، ۱۴ جزیره و همچنین آب و هوایی مساعد در نیمه دوم سال، پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۱۲ بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور، ترابری ایمن سالانه ۲۰ میلیون نفر سفر را در کارنامه گردشگری دریایی خود دارد که یک چهارم این سفرها در ایام تعطیلات نوروزی و پایان سال صورت می گیرد.

در همایش “از خزر تا خلیج فارس” بیش از ۲۰۰ نفر از سیاستگذاران، مدیران و فعالان صنعت گردشگری کشور، با حضور در بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور با ظرفیت های گردشگری دریایی و امکانات، توانمندی ها و زیرساخت های ایجاد شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه مسافرت های دریایی در مرکز استان هرمزگان از نزدیک و به صورت میدانی دیدن کردند.

بندر شهید حقانی از ۴۰ فروند شناور پیشرفته با ظرفیت بیش از ۴۰۰۰ صندلی برخوردار است که هر روز محل تردد هزاران مسافر دریایی است که از سرزمین اصلی به جزایر قشم، هرمز و لارک و برعکس سفر می کنند.

شرکت کنندگان در این رویداد توسط دو شناور پیشرفته مسافری، یک گشت دریایی متفاوت را بر پهنه آب های نیلگون خلیج فارس تجربه کرده و مسیر دریایی شش مایلی ( حدود ۱۱ کیلومتر) به موازات نوار ساحلی شهر بندرعباس از شرق به غرب را پیمودند.

فعالان گردشگری کشور در ادامه این برنامه از بخش های مختلف کشتی اقیانوس پیمای سانی که در یکی از اسکله های این بندر پهلو گرفته بود، دیدن کردند.

ﺍﯾﻦ ﮐﺸﺘﯽ به منظور ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻭ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩﻥ ﺳﻔﺮ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﺍﯾﻤﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﺍﻥ و مسافران در مسیر دریایی بین بندر شهید باهنر- شارجه کشور امارات فعال است. علاوه بر این، کشتی سانی در زمینه گردشگری دریایی منطقه خلیج فارس ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻔﺮﻫﺎﯼ کوتاه‌مدت ﭼﻬﺎﺭ ﺗﺎ ﻫﻔﺖ ﺭﻭﺯﻩ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ نیز قابل استفاده ﺍﺳﺖ.

کشتی سانی دارای ظرفیت حمل ۴۱۸ مسافر با شرایط خاص در پنج کلاس است که مسافران می توانند نوع خدمات مدنظر را انتخاب کنند.

ﺳﻪ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ۵۰۰ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ ﻓﻀﺎﯼ ﺭﺳﺘﻮﺭﺍﻧﯽ، کافی‌شاپ، ﺍﺳﺘﺨﺮ ﻭ ﺳﻮﻧﺎ، دو ﺳﺎﻟﻦ ﺳﯿﻨﻤﺎ، ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ، ﺍﺗﺎﻕ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ، ﺳﺎﻟﻦ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﯼ ﻫﻤﺎﯾﺶ ﻭ ﺍﺗﺎﻕ ﺑﺎﺯﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﻮﺩﮐﺎﻥ ﻭ ﺁﺷﭙﺰﺧﺎﻧﻪ ﺍﺯ جمله ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﺘﯽ ﺍﺳﺖ.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.