تخلیه همزمان ۱۰ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره)

 

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: به دنبال تخلیه همزمان۱۰ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، رکورد جدیدی در زمینه پهلوگیری و تخلیه همزمان کشتی های حامل کالاهای اساسی به ثبت رسید.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ایرج مدیری درباره تخلیه و بارگیری کالا در بندرامام خمینی(ره)، افزود: پس از پهلو گیری۱۰ فروند کشتی بزرگ (پاناماکس) طی اوایل بهمن ماه سال جاری، عملیات تخلیه ۶۴۱ هزار تن محمولات کشتی های مذکور با تلاش عوامل بندری توسط  ۱۷ دستگاه از تجهیزات آماده بکار و پیشرفته این مجتمع بزرگ بندری آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات مطلوب بندری از قبیل تخصیص اسکله، تجهیزات، منابع نرم افزاری و سخت افزاری موجب افزایش انگیزه و اشتیاق صاحبان کالا جهت اجاره کشتی های سایز بزرگ و در نتیجه کاهش هزینه حمل بار و قیمت تمام شدهی کالا می شود، بیان داشت: با هدف ارائه خدمات مطلوب حین تخلیه کشتی های حامل کالاهای اساسی و فله خشک و مدیریت اثربخش عملیات بندری توسط کارشناسان ناظر بندری، سرعت تخلیه روزانه  کشتی های حامل این نوع کالا به میزان ۵۳ هزار تن به ثبت رسانده که با توجه به نرخ های سرعت تخلیه کشتی های فله بر بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

مدیری گفت: کاهش سرویس تایم و افزایش سرعت تخلیه، استفاده بهینه از زیر ساخت ها و امکانات بندری، افزایش ایمنی و امنیت در ارائه خدمات لجستیکی، عدم پرداخت جریمه دیرکرد و دریافت پاداش تسریع در فرآیند تخلیه و بارگیری کشتی ها و افزایش بهره وری بندر و رضایتمندی ذی نفعان بندری از اهم اهداف و سیاست های این مجتمع بزرگ بندری است.

وی افزود: این اداره کل با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی همه  امکانات و تجهیزات موجود را  جهت نیل به اهداف فوق به کار گرفته تا زمینه تحقق اهداف یادشده فراهم شود.

یادآور می شود؛ مجتمع بندری امام خمینی(ره) تا پایان ده ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۵ درصد از محمولات کالاهای اساسی کشور را تخلیه و بارگیری کرده است که گویای  نقش مهم این بندر بزرگ تجاری در زنجیره امنیت غذایی کشور است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.