تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی به ۵۵ میلیون تن رسید/ صادرات غیرنفتی از مرز ۲۵ میلیون تن گذشت

 

تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی به ۵۵ میلیون تن رسید. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۵۵ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۹۴۲ تن انواع کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، الله مراد عفیفی پور، اظهار داشت: از آغاز امسال تا ابتدای دی ماه جاری، ۵۵ میلیون و ۴۰۹  هزار و ۹۴۲ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از میزان تخلیه و بارگیری یاد شده، ۳۶ میلیون و ۸۶۴  هزار و ۳۵۲ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۱۸ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۵۹۰ تن نیز به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

ترانشیپ ۲ میلیون تن به بنادر منطقه

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: در دوره زمانی ۹ ماهه سال جاری، حجم صادرات غیرنفتی به رقم ۲۶ میلیون و ۷۴ هزار و ۱۸۳ تن رسید و همچنین سه میلیون و  ۳۸۷ هزار و ۸۷۹تن از این کالاها نیز، ترانزیت شد.

به گفته عفیفی پور، چهار میلیون و ۴۸۱ هزار و ۴۶۹  تن از اینگونه کالاها نیز وارد بزرگترین بندر تجاری کشور شد.

وی اضافه کرد: در این دوره زمانی، ۲ میلیون و ۲۵ هزار و ۴۴۴ تن کالای غیرنفتی از بندر شهید رجایی به بنادر دیگر منطقه ترانشیپ و ۲۴ هزار و ۱۶۴ تن نیز کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) شد.

بیش از ٥ میلیون تن فرآورده نفتی صادر شد

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به آمار عملیات نفتی ۹ ماه اخیر انجام شده در بندر خلیج فارس به عنوان زون نفتی این منطقه ویژه بندری، تصریح کرد: صادرات اینگونه کالاها به ۵ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۳۹۹ تن رسید و ۳۵ هزار و ۹۹۹ تن نیز ترانزیت شد.

کاهش ۶۰ درصدی واردات نفتی

عفیفی پور از کابوتاژ ۱۲ میلیون و ۶۶  هزار و ۵۳۲ تن فرآورده نفتی در این دوره زمانی خبر داد و اظهار داشت: ۹۳۳ هزار و ۶۶۰ تن فرآورده نفتی نیز وارد این بندر شد که در همسنجی با سال گذشته، کاهش ۶۰ درصدی داشته است.

۲۷۷۸ فروند شناور در بندر شهید رجایی پهلو گرفتند

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان گفت: از آغاز امسال تا ابتدای دی ماهه جاری، دو هزار و ۷۷۸ فروند شناور در اسکله های چهل گانه بندر شهید رجایی پهلو گرفت که از این تعداد، دو هزار و ۳۳۳ فروند مربوط به کشتی های با ظرفیت بالای هزار تن بوده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.