نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ارجاع گزارش سانچی به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در پرونده سانحه “سانچی” موفق عمل کرد و توانست با سرعت گزارش نهایی این سانحه را اطلاع رسانی کند.

سید ابوالفضل موسوی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه سانحه سانچی یکی از تلخ ترین اتفاق های سال گذشته بود و باید برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی راهکارهای پیشگیرانه اتخاذ شود، افزود: نیروی انسانی متخصص با هیچ سخت افزاری قابل قیاس نیست. سخت افزار مقوله ای قابل جایگزینی است اما نیروی انسانی را نمی توان جایگزین کرد.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود نهادهای مسئول و تخصصی در وزارت راه و شهرسازی بتوانند مدیریت های لازم در بحث پیشگیری از حادثه، کشف علل حادثه و پیگیری مسائل همچون سانچی به خوبی عمل کنند، بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه سانچی کارنامه بسیار خوبی داشت و با جدیت و پرهیز از هر گونه سیاسی کار این موضوع مهم را پیگیری و به سرانجام رساند.

موسوی خاطرنشان کرد: در شرایطی که خیلی ها تصور نمی کردند سازمان بنادر و دریانوردی بتواند با سرعت علت سانحه سانچی را مشخص کند اما دیدیم کمتر از ۴ ماه گزارش نهایی سانچی اعلام  شد.

وی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به حساسیت سانحه “سانچی” به خوبی عمل کرد و در ادامه نیز باید با توجه به مشخص شدن علل سانحه از سوی کمیته بررسی به شایستگی از حق پرسنل ایرانی نفتکش سانچی دفاع شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی با حضور به موقع در محل سانحه، اطلاع رسانی درست و به موقع به خانوده شهدای سانچی و مردم و نیز پیگیری اتفاقات پس از سانحه به خوبی عمل کرد، تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی وظیفه خود را در ارتباط با زوایای مختلف سانحه “سانچی” به خوبی انجام داد.

وی افزود: قرار است گزارش مربوط به سانحه “سانچی” به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و پس از آن به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شود و در نهایت هیات رییسه در مورد مطرح شدن این گزارش در صحن علنی مجلس تصمیم گیری می کند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.