ضوابط و شرایط آزمون استخدامی در سازمان بنادر و دریانوردی

به گزارش سی نیوز ، سازمان بنادر و دریانوردی در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور، با اعلام شرایط اختصاصی و عمومی، ۲۰۰ نفر را در مشاغل تخصصی جذب می کند.

در این آزمون که سوم شهریور ماه سال جاری برگزار می شود، تا لحظه تنظیم این خبر و به گفته مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، حدود ۳۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در آزمون استخدامی آتی دستگاه های اجرایی از میان سهم ۲۰۰ نفری سازمان بنادر ۱۸۰ نفر در بنادر شمال و جنوب و ۲۰ نفر در مرکز (تهران) به خدمت گرفته می شوند، گفت : بر اساس سند برنامه ریزی نیروی انسانی سازمان بنادر مصوب سال ۹۵ که به تصویب سازمان اداری و استخدامی کشور هم رسیده است، در افق یک دهه آینده حدود ۹۰۰ نفر از ۲۰۰۰ نفر نیروی رسمی و پیمانی شاغل در این سازمان به درجه بازنشستگی نائل می شوند.

منصور آرامی با تأکید بر چالش سن کاری و استخدامی بالای ۲۰ سال نیمی از کارکنان رسمی و پیمانی سازمان بنادر و بازنشستگی قریب الوقوع ۹۰۰ نفر طی ده سال آینده، از ۸۶۰ پست بلاتصدی به عنوان یکی از مسائل در این سازمان مهم خبر داد و گفت : تقریباً از ۳۶۰۰ پست سازمانی که در سند برنامه ریزی نیروی انسانی سازمان بنادر تشریح شده است، ۸۶۰ پست خالی و بلا تصدی است.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر با بیان اینکه سازمان امور اداری و استخدامی ، با توجه به استدلال ها و ضرورت های جذب نیروی انسانی در سازمان بنادر، در مرحله اول به جذب و استخدام ۲۰۰ نفر از طریق مسیرهای قانونی (آزمون سازمان سنجش) مجوز داده است، خاطرنشان کرد : در این مرحله و به جهت اینکه سازمان بنادر و دریانوردی یک ارگان تخصصی است، تقسیم بندی و توزیع پست ها بر اساس نیازسنجی بنادر و با مشورت اعضای هیأت عامل و مدیرعامل سازمان بنادر انجام گرفت؛ به طوری که به عنوان مثال در بندر بزرگ و کانتینری شهید رجایی جذب ۵۱ نفر در دستور کار قرار گرفت.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع با اشاره به تعهد ده ساله مستخدمان آزمون آینده، توضیح داد : پذیرفته شدگان نهایی این آزمون استخدامی، برای مدت ۱۰ سال متعهد به خدمت در پست و محل اشتغال پذیرفته شده هستند.

منصور آرامی با اعلام شرط تسلط به زبان انگلیسی دربعضی از مشاغل بسیار تخصصی در حوزه دریایی و بندری، اظهار داشت : پذیرفته شدگان مرحله اول این آزمون باید برای انجام مصاحبه تخصصی در مراحل بعدی به سازمان بنادر مراجعه کنند و قبولی این مراحل را نیز کسب نمایند.

این مقام مسئول در سازمان بنادر با اعلام اینکه ۲۵ درصد از سهمیه این آزمون یعنی حدود ۵۰ نفر به خانواده های ایثارگران و شهدا اختصاص داده شده است، افزود : همچنین ۳ درصد نیز به معلولان عزیز اختصاص داده شده که آنها نیز حتما باید در آزمون شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کرده باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments