سفیر کشور هند در ایران؛ هند متعهد به انجام قرارداد توسعه بندر چابهار است

سفیر کشور هند در ایران گفت: هند متعهد به انجام قرارداد توسعه بندر چابهار است.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ساؤوراب کومار سفیر کشور هند در ایران در حاشیه مراسم ورود نخستین محموله ۱۳۰ هزار تنی گندم از هند به بندر چابهار و سپس ترانزیت آن به کشور افغانستان، ‌گفت: تصمیم گرفتیم این ترانزیت را انجام بدهیم این اقدام برای قدم‌های بعدی و گسترش همکاری‌های دو کشور، بسیار مهم است.

سفیر کشور هند در ایران با اشاره به این مطلب که ورود این محموله از هند به ایران بسیار مهم است، گفت: امروز یک روز تاریخی است و چشم‌انداز منطقه‌ای، توسعه منطقه‌ای و تحول منطقه‌ای نتیجه این حرکت تاریخی است.

کومار تاکید کرد: هر سه کشور ایران هند و افغانستان برای این همکاری و تحقق آن تلاش‌های فراوانی کردند و اقدامات قابل توجهی نیز انجام شد. هم اکنون زیرساخت های مناسبی برای ترانزیت کالا در ایران ایجاد شده است.

این مقام مسئول کشور هند خاطرنشان کرد که این کار از سال ۲۰۱۵ همت شروع شد و بین سه کشور ایران، هند وافغانستان نیز تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید.

سفر کشور هند همچنین گفت: خوشحالم که اعلام کنم هند متعهد به انجام قرارداد چابهار است و در انتقال این محموله گندم نخست وزیر هندوستان از طریق توییت شخصی این اتفاق را به جهانیان تبریک گفت.

کومار یادآور شد: این حرکت آغاز کار است و همکاری های مشترک و مستمر بین سه کشور ایران، هند و افغانستان، ادامه پیدا خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments