رشد ۱۵۱ درصدی تردد در رودخانه‌های اروند و کارون

 

در نشستی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر، شهردار و اعضای شورای شهر خرمشهر، رونق گردشگری دریایی در آن بندر بررسی شد. به گفته محسنی، تردد در رودخانه های اروند و کارون در سال جاری رشد ۱۵۱ درصدی داشت.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست هم‌اندیشی رونق گردشگری دریایی در رودخانه‌های اروند و کارون با حضور شهردار و اعضای شورای‌شهر در بندرخرمشهر برگزار شد. این نشست با محوریت توسعه گردشگری دریایی در رودخانه های کارون و اروند و جذب سرمایه گذار متکی به دریا برگزار شد.

رونق تجاری بندر، ساماندهی اسکله های بندرخرمشهر در رودخانه کارون، تشکیل دبیرخانه گردشگری دریایی اروند و کارون از جمله مباحث مطرح شده این نشست بود.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص استقبال گردشگران دریایی از بندرخرمشهر گفت: این مجتمع بندری همه ساله در فصل پاییز و زمستان و ایام نوروز به دلیل جاذبه هایی نظیر ساختمان مرکزی قدیمی، محوطه ها، اسکله ها، تجهیزات، تأسیسات بندری، مناطق عملیاتی کربلای۴ و ۵، مجاورت با ساحل کشور عراق و تلاقی رودخانه های اروند و کارون مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.

محسنی یادآور شد: در ایام نوروز امسال ۲۱۳ هزار و ۳۹۰ گردشگر دریایی در قالب ۱۱ هزار و ۱۳۲ سفر دریایی در رودخانه‌های کارون و اروند تردد کردند و از جاذبه‌های دریایی این دو رودخانه بهره‌مند شدند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به پتانسیل گردشگری دریایی در رودخانه‌های اروند و کارون گفت: در شهرستان خرمشهر ظرفیت های رونق این صنعت وجود دارد که می توان با توسعه آن، اشتغال و ارزش افزوده ایجاد کرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر رونق گردشگری دریایی را تحول عظیمی در رونق پایدار اقتصادی شهرستان خرمشهر عنوان کرد و افزود: امروزه این نوع گردشگری از جایگاه ویژه‌ای در سیاست‌های اقتصادی و زیست‌‌محیطی برخوردار شده است.

محسنی ابراز امیدواری کرد: با در نظر گرفتن تمهیدات و راهکارهای لازم، ظرفیت مغفول گردشگری دریایی در این منطقه احیا شود.

در این نشست شهردار و اعضای شورای شهر ضمن ارائه راهکارهایی پیرامون رونق گردشگری دریایی در رودخانه های اروند و کارون مساعدت و  همکاری خود را در این خصوص اعلام کردند.

لازم به ذکر است بندرخرمشهر در راستای رونق گردشگری دریایی به عنوان نخستین بندر کشور اقدام به جذب مشاور گردشگری دریایی کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments