در وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت؛ جزئیات برگزاری دويست‌وسومين نشست شورايعالی هماهنگی ترابری كشور

 

وضعيت اشغال انبارهای تحت مالكيت سازمان بنادر و دریانوری با كالاهای متروكه و رسوبی، انجام پيگيری‌های لازم برای ايجاد خطوط كشتيرانی مسافری بين‌المللی، اقدامات انجام‌شده در خصوص برگزاری اجلاس شورای هماهنگی كريدور شمال-جنوب و اعتصاب کامیون‌داران در دويست‌وسومين نشست شورايعالی هماهنگی ترابری كشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای هر یک از موارد اتخاذ شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دويست‌وسومين نشست شورايعالی هماهنگی ترابری كشور با حضور و مشاركت اعضا برگزار شد و پس از بحث و بررسی پيرامون دستوركار، جمع‌بندیهای زير حاصل گرديد:

۱- گزارش سازمان بنادر و دريانوردي در خصوص وضعيت اشغال انبارهاي تحت مالكيت آن سازمان با كالاهاي متروكه و رسوبي ارايه شد. مقرر شد پيگيري‌هاي لازم به منظور اجرايي شدن راهكارهاي پيشنهادي براي كاهش انباشت كالا و همچنين تعيين تكليف برخي از كالاهاي متروكه كه مهلت انقضاي آنها فرا رسيده، از سوي سازمان بنادر و دريانوردي به عمل آيد.

۲- گزارش سازمان بنادر و دريانوردی پيرامون توسعه گردشگری و فعال سازی كارگروه مربوطه ارايه و مقرر شد پيگيری های لازم برای ايجاد خطوط كشتيرانی مسافری بين‌المللی از سوی سازمان بنادر و دريانوردی به عمل آيد.

۳- گزارش اقدامات انجام‌شده در خصوص برگزاری اجلاس شورای هماهنگی كريدور شمال-جنوب ارايه و مقرر شد:

– تدابير لازم در خصوص معرفي سايت مربوطه به كشورهاي عضو كريدور و ايجاد آمادگي در كشورها مبني بر پذيرش استقرار دبيرخانه دركشور صورت گيرد.

– با توجه به اهميت اقتصادي، سياسي كريدور مذكور براي كشور، همه سازمان‌ها و دستگاه‌هاي ذيربط به ويژه وزارت صمت همكاري‌ها و هماهنگي‌هاي لازم را به عمل آورند.

– از مشاركت و ظرفيت بخش خصوصي در جلسات كارگروه‌ها استفاده گردد.

 

۴- گزارشی در خصوص اعتصاب كاميون‌داران، عوامل منجر به بروز آن، اقدامات انجام‌شده در جهت رفع مشكلات و راهكارهاي لازم براي جلوگيري از رويداد موارد مشابه ارايه شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments