اجرای پروژه‌های تعمیرات اساسی شناورهای خدماتی در بندر امام

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از ثبت رکوردی کم نظیر در زمینه اجرای پروژه‌های تعمیرات اساسی شناورهای خدماتی در حوضچه تعمیراتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد نظری ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: یدک کش صبور۱ از شناورهای خدماتی ملکی بندرامام خمینی(ره)، به منظور انجام تعمیرات اساسی زیرآبی، در اواخر تیرماه سال جاری بر روی داک سرسره مجتمع بزرگ بندر امام خمینی (ره) مستقر شد.

وی ادامه داد: تعمیرات اساسی و زیرآبی این شناور با مدیریت مؤثر منابع و پیش بینی ریسک های پروژه، در مدت ۲۷ روز کاری و با رعایت الزامات فنی، ایمنی و زیست محیطی به اتمام رسید.

به گفته نظری، اجرای این پروژه در نوع خود و به لحاظ کوتاهی مدت زمان انجام تعمیرات اساسی زیرآبی در سطح بنادر کشور، رکوردی کم نظیر محسوب می شود.

وی خاطرنشان‌کرد: تمامی مراحل تعمیرات این شناور در داخل کشور و با بهره گیری از توان فنی و تخصصی شرکت‌ها و  نیروهای داخلی  صورت گرفته است.

‎‎معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در ادامه با اشاره به تلاش کارشناسان فنی این اداره کل و شرکت مجری تعمیرات زیرآبی، بیان داشت: تعمیرات اساسی شناور مذکور با نظارت موسسه رده بندی ایرانیان و براساس الزامات و کنوانسیون های بین المللی به انجام رسید که این اقدام، تأثیر بسزایی در افزایش عمر مفید و ارزش روز تجهیزات و بهره وری آنها خواهد داشت.

نظری در پایان گفت: هم اکنون، شناور صبور۱ با ظرفیت عملیاتی ۱۰۰درصدی در حال ارائه خدمات دریایی به مشتریان در بندر امام خمینی(ره) است.

شایان ذکر است، مجتمع بندری امام خمینی(ره) طی سال‌های اخیر با اتکا به توان فنی و تخصص نیروهای داخلی موفق شده علاوه بر انجام تعمیرات اساسی شناورهای ملکی خود، خدمات متنوع تعمیراتی نیز به شناورهای سایر شرکت ها و سازمان های فعال دریایی داخل کشور ارائه کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments