طى ١١ ماهه سال جارى در بنادر شمال و جنوب رخ داد؛ رشد ٧ درصدى عملیات تخلیه و بارگیرى بنادر کشور/ ترانزیت کالا ۲۶ درصد افزایش یافت

معاون مدیر کل برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان بنادر و دریانوردى گفت:طی ۱۱ ماه سال جاری، عملیات کانتینری ۱۷ درصد،ترانزیت کالا ۲۶ درصد و عملیات تخلیه و بارگیری کالا ۷درصد افزایش یافته است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردی، عنایت الله همتی در همایش سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی افزود: ارزیابی عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در دو شاخص عمومی و اختصاصی، است .طبق ارزیابی های صورت گرفته این سازمان بالاتر از سایر دستگاه های اجرایی تابعه وزارت راه و شهر سازی و به عنوان دستگاه برتر در بخش ارزیابى عملکرد طى سال ٩٥ معرفى شد.

وی درمورد پروژه های که سال جاری افتتاح شد، ادامه داد: طی ۱۱ ماه سال جاری،از ۴۰ پروژه به ارزش ۹۸۵۹ میلیارد ریال و سرمایه گذاری ۷۴۸۰ میلیارد ریالی در توسعه و نگهداری زیرساخت ها و تجهیز بنادر بهره برداری شد.

معاون دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان بنادر و دریانوردى با بیان اینکه در سال جاری ۳۰ پروژه به ارزش ۴۵۱۸ میلیارد ریال و جذب ۱۷۲۸ میلیارد ریال در بنادر در قالب ۱۲ قراد سرمایه گذاری بخش غیردولتی به بهره برداری رسید ،اظهار داشت:۳ خط بین المللی کشتیرانی در سال ۹۶ و ۲۱ خط لاینری در دوره پسابرجام بازگشته است.

وی همچنین با اشاره به شاخص های عملیاتی سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۶، از رشد هفت درصدی تخیله و بارگیری در بنادر شمال و جنوب کشور خبر داد و اظهار کرد : طی ۱۱ ماهه سال جاری، عملیات کانتینری در بنادر ۱۷ درصد، سرعت زمان سرویس کشتی ها ۱۵ درصد و ترانزیت ۲۶ درصد رشد داشته اند.

همتی در خصوص تحقق اهداف کلان سازمان بنادر و دریانوردی  طی ۱۰ ماهه سال ١٣٩٦ نیز، گفت: در راستای تحقق اهداف کلی سازمان بنادر ، ۸۲ درصد در بخش ایمنی و امنیت بندری، بیش از ۸۹ درصد در بخش توان عملیاتی، بیش از ۹۶ درصد در حوزه ظرفیت کانتینری و ۹۸ درصد در بخش ظرفیت مسافری محقق شده است.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments