واكنش‌ها به استيضاح غيرفنی ادامه دارد؛ حمایت ۲۲ فعال اقتصادی و اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از عملکرد آخوندی

 

جمعی از فعالان اقتصادی و اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در حمایت از وزیر راه و شهرسازی بیانیه ای منتشر کردند.در این بیانیه که ۲۲ نفر از کارشناسان اقتصادی کشورمان آن را امضا کرده اند از نمایندگان مجلس خواسته شده است، وزارتخانه راه و شهرسازی و کشور از نعمت حضور وزیری عملگرا و اندیشمند محروم نسازند.

به گزارش سی نیوز و به نقل از ایلنا، در بیانیه کارشناسان اقتصادی و اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است:احتراماً ما امضاءکنندگان این بیانیه، به عنوان جمعی از فعالان بخش خصوصی و اعضای هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی، با اشراف و اعتقاد کامل به دلسوزی جنابعالی و نمایندگان ملت و با تاکید بر حق شرعی و قانونی مجلس شورای اسلامی در نظارت همه جانبه بر اجزای مختلف دولت، وظیفه خود دانستیم، حال که با پیگیری جمعی از نمایندگان، استیضاح وزیر راه و شهرسازی عباس آخوندی در دستور کار هیات رئیسه مجلس قرار گرفته است، از باب وظیفه و دغدغه ای که نسبت به آینده کشور و مردم احساس می کنیم، مطالبی چند در این خصوص به حضورتان عرضه داریم:

در ادامه این بیانیه آمده است،همانگونه که مستحضرید در سال ۱۳۹۲ عباس آخوندی در شرایطی وزارتخانه راه و شهرسازی را تحویل گرفت که کشور در شرایط سخت اقتصادی مُنبعث از تحریم های ظالمانه غرب علیه ملت ایران بود. ایشان در همان ابتدای راه، دست همکاری به سوی بخش خصوصی توانمند و مدیران متخصص برخاسته از بطن سازمان های تخصصی وزارت و راه و شهرسازی دراز نمود و با توانمندی مدیریتی خود، علیرغم کمبود شدید بودجه و فشارهای اقتصادی و گسترده بودن حوزه های تحت مدیریتش، توانست وزارتخانه ی راه و شهرسازی را با راهبردهای جدید، اندیشمندانه اداره کند.

این بیانیه یادآورشده است، از جمله اقدامات قابل تقدیر وزیر راه و شهرسازی ، واگذاری واقعی امور به بخش خصوصی و به حیطه عمل در آوردن اندیشه هائی است که پیش از وزارت به آنها اعتقاد داشت و بر آنها پای می فشرد. عملیاتی کردن پروژه به محاق رفته توسعه بندر چابهار، اقدام بزرگی بود که اثرات مهمی در توسعه حمل و نقل چندوجهی و ترانزیت کالا و به تبع آن احیای اقتصادی و اجتماعی شرق کشور و سواحل مُکران دارد.

همچنین عنوان شده است،اقدامات مُجدّانه آخوندی در نوسازی ناوگان فرسوده و زمین گیر هوائی، زمینی و ریلی و بازسازی بافت های فرسوده ی شهری را نمی توان نادیده گرفت و از آن سخن نگفت. چگونه می توان چشم بر انتصابات تخصصی و غیر سیاسی او در سازمان های تخصصی وزارتخانه راه و شهرسازی بست؟ بدون تردید خروج ایشان از هیات دولت، خسرانی بزرگ برای کشور است. از جنابعالی که با اشراف عمیق به فعالیت های اجرایی کشور، همواره یاری گر دولت و پشتیبان بخش خصوصی بوده اید و همچنین از نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که با رای قاطع خود به ماندن ایشان در ترکیب دولت، وزارتخانه راه و شهرسازی و کشور را از نعمت حضور وزیری عملگرا و اندیشمند محروم نسازند.

 

اسامی امضا کنندگان این نامه خطاب به رییس مجلس به شرح زیر است:

 

۱-اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق مشترک ایران وچین

 

۲- مجیدرضا حریری نایب رئیس اتاق مشترک ایران و چین

 

۳-محسن حاجی بابا عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران

 

۴-سید حمید حسینی دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق

 

۵- فاطمه دانشور عضو هیات نمایندگان اتاق تهران

 

۶-محسن ضرابی رئیس اتاق مشترک ایران و عمان

 

۷-سید حسین معروف عضو هیات نمایندگان اتاق بوشهر و ایران

 

۸-هرویک یاری جانیان رئیس هیات مدیره اتاق مشترک ایران و ارمنستان

 

۹-خانم سونیا اندیش عضو هیات نمایندگان اتاق تبریز و ایران

 

۱۰-امید احمدی عضو هیات مدیره انجمن صنفی مسئولین فنی صنایع غذایی بهداشتی و آرایشی

 

۱۱-ابوالحسن خلیلی عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران و انجمن صنایع روغن نباتی کشور

 

۱۲- حسین وثوقی ایرانی عضو هیات نمایندگان اتاق اردیبل و ایران

 

۱۳-سعید منصور افشار موسس و رئیس هیات مدیره گروه صنعتی بازرگانی هوراند

 

۱۴-امید شهریاری عضو هیات نمایندگان اتاق بوشهر و ایران

 

۱۵-خانم مهین ابوالحسنی عضو هیات نمایندگان اتاق البرز و ایران

 

۱۶- امید منصوری عضو هیات مدیره اتحادیه کارگزاران گمرکی ایران

 

۱۷-علی اصغر پورفتح الله عضو هیات نمایندگان اتاق خراسان رضوی و ایران

 

۱۸-علی دیلمقانیان عضو هیات نمایندگان اتاق ارومیه و ایران

 

۱۹-سید حمدی هاشمی عضو هیات نمایندگان اتاق ایران بندرعباس و ایران

 

۲۰-ابراهیم پورحیدری عضو هیات نمایندگان اتاق بندرعباس و ایران

 

۲۱-ابوذر مشایخی تحلیلگر اقتصادی

 

۲۲-محمدرضا ملکیان تحلیلگر اقتصادی

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.