در سفر رییس جمهور به استان هرمزگان تصویب شد؛ اختصاص ۱۸۷ میلیارد تومان برای حمل ونقل

 

سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص یک هزار و ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۳۹ طرح عمرانی در سفر جاری رییس جمهوری به استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد باقر نوبخت در نشست شورای اداری هرمزگان که با حضور رییس جمهوری و جمعی از اعضای هیات دولت در محل فرمانداری بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: این رقم به جز مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده از محل صندوق توسعه ملی است که در این سفر به دستور رییس جمهوری به هرمزگان اختصاص داده می‌شود.

وی بیان کرد: از مبلغ یک هزار و ۱۸۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای هرمزگان، ۲۵۱ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی، ۲۲۰ میلیارد تومان منابع آب، ۹۱ میلیارد تومان آموزش و پرورش، ۱۸۷ میلیارد تومان حمل ونقل، عمران شهر و روستا ۶۵ میلیارد تومان، ۲۹ میلیارد تومان ورزش و جوانان، آموزش عالی ۴۱ میلیارد تومان، گردشگری ۲۰ میلیارد تومان، بهداشت و درمان ۲۸۵ میلیارد تومان است.

نوبخت خاطرنشان کرد: در سفر نخست رییس جمهوری به هرمزگان ۳۷۶ میلیارد تومان برای اجرای ۴۵ پروژه عمرانی اختصاص یافت بود، اما اعتبارات تخصیص یافته در دومین سفر حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان به هرمزگان رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی با اشاره به اهمیت استان هرمزگان و با بیان اینکه وضعیت این استان با توجه به نگاه ویژه دولت برای رشد و توسعه آن رو به بهبود است، اظهار کرد:خواسته ما از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نظارت بر اجرای مصوبات سفر است.

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درخواست نمایندگان مردم هرمزگان در خصوص بازگشت بخشی از مازاد درآمد این استان که به خزانه واریز می‌شود، گفت: درآمد‌های کشور از سه بخش مالیات، فروش نفت و اوراق است که تنها در چند استان همانند خوزستان و هرمزگان به واسطه بهره مندی از ظرفیت‌های ویژه، مالیات هدف گذاری شده تحقق می‌یابد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه بازگشت مازاد درآمد به استان هرمزگان کاری تقریبا نشدنی است، گفت: اما با این شرایط از نمایندگان مردم هرمزگان خواستاریم تا با همفکری استاندار، وضعیت را بررسی کنند و ما نیز تا جایی که امکان داشته باشد، بخشی از درآمد را به این استان تخصیص دهیم.

نوبخت با اشاره به رشد اعتبارات عمرانی هرمزگان در دولت یازدهم در مقایسه با دولت‌های نهم و دهم، گفت: هرمزگان در دولت یازدهم رقمی افزون بر دو هزار و ۴۲ میلیارد تومان برای اعتبارات عمرانی دریافت کرده که این میزان در مقایسه با دولت‌های قبل ۱۵۸ درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در سال جاری درآمد‌های این استان از دو هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان به دو هزار و ۴۳۹ میلیارد تومان افزایش یافته است.

کاروان تدبیر و امید به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان از دیروز چهارشنبه نهم اسفندماه میهمان مردم هرمزگان است.

در این سفر ۲ روزه ۱۵ طرح مهم با هزینه بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال از جمله فولاد صبا، مرحله جدید بندر شهید رجایی، پالایشگاه گاز گَوَرزین قشم، طرح افزایش بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس افتتاح و عملیات اجرایی ۱۵ طرح دیگر نیز با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد تومان آغاز شد.

این دومین سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به استان هرمزگان در سال جاری است و رییس جمهوری، نهم و دهم اردیبهشت ماه امسال به بندرعباس سفر کرد که طی آن مرحله اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صبا فولاد خلیج فارس و چند طرح عمرانی دیگر به بهره برداری رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments