عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد؛ افزایش ظرفیت بنادر کشور در دهه فجر/ احداث چندین حوضچه مردمی چندمنظوره

 

معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر ودریانوردی گفت: در دهه فجر ۱۷ پروژه به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان در بنادر کشور افتتاح می شود.

به گزارش سی نیوز و به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا الله‌یار عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی‌ درباره پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر، گفت: ۱۷ پروژه به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه‌های عمرانی، تجهیزات و حاکمیت ساحلی سازمان بنادر و دریانوردی  در بنادر شمالی و جنوبی کشور به بهره‌برداری می‌رسد. از جمله این موارد احداث چند موج‌شکن، شبکه‌های پایش تراز آب دریای خزر، کمک به پایش نوسانات آب، ساخت و سازهای بندری و سازه‌های دریایی است.

وی ادامه داد: بزرگترین پروژه‌ای که در ایام دهه فجربه بهره‌برداری خواهد رسید احداث ۴۰۰ متر اسکله در حوضچه سوم بندر شهید رجایی است که در راستای فاز دوم طرح توسعه این بندر است.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به  تاثیر پروژه‌های که طی دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد اظهار کرد: پروژه‌هایی که در حوزه بندری افتتاح می‌شوند به افزایش ظرفیت، ارتقای ایمنی و امنیت و سیستم اطفای حریق بنادر منجر خواهند شد. همچنین در حوزه مهندسی نیز شبکه پایش تراز آب دریای خزر و مباحث مربوط به عمق و لایروبی آب را خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اهمیت مسئولیت های اجتماعی این سازمان عنوان کرد: در بخش مسائل اجتماعی، در دهه فجر امسال چندین موج شکن مردمی چند منظوره  به افتتاح و بهره برداری می رسد که تمام منافع آن متوجه مردم محلی و سازمان شیلات است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.