یک نماینده مجلس مطرح کرد؛ ضرورت دیپلماسی اقتصادی در سازمان بنادر

 

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:وزارت امور خارجه برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بنادر کشور به خصوص بندر چابهار، لازم است تا با سازمان بنادر ودریانوردی همکاری بیشتری داشته باشد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، مجید کیان پور در مورد واگذاری فعالیت‌های بندری به بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بنادر کشور افزود: سرمایه گذار به سمتی می‌رود که شرایط برای حضورش فراهم باشد و اگر متوجه شوند که از سوی دولت مورد حمایت قرار می‌گیرند با انگیزه بیشتری برای سرمایه گذاری حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی به جهت فعالیت تخصصی که دارد می‌تواند برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی اقدام کند، لذا سایر سازمان‌ها باید همکاری کنند تا این مجموعه پویاتر در این حوزه ورود کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بنادر کشور به خصوص بندر چابهار، وزارت امور خارجه باید با سازمان بنادر ودریانوردی همکاری بیشتری داشته باشد. دیپلماسی اقتصادی بیشترین اثرگذاری را در جذب سرمایه‌های خارجی دارد.

وی اظهار کرد: زمینه برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور فراهم است. بدین جهت با تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات به بخش خصوصی واقعی می‌توان کار‌های بزرگی انجام داد که در نهایت تمام این موارد منجر به اشتغال پایدار می‌شود.

کیان پور با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند در ایجاد اشتغال سهم بالای داشته باشند، تصریح کرد: در برنامه ششم برای توسعه بنادر شهید رجایی، بوشهر، چابهار و… برنامه‌های متعددی دیده شده است لذا برای استفاده حداکثری از بنادر باید با سرعت زمینه‌های حضور بخش خصوصی واقعی داخلی و خارجی را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه با استفاده از سرمایه‌های خارجی، بورس و سایر تامین منابع مالی می‌توان طرح ها‌ی توسعه‌ای بنادر را دنبال کرد، اذعان داشت: بنادر کشور باید توسعه متوازن داشته باشند تا بتوان نرخ اشتغالزایی کشور را افزایش داد. از طرفی از راه آهن می‌خواهیم که به عنوان یکی از بازو‌های حمل و نقل ترکیبی به بنادر کشور کمک کنند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.