اداره کل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی دریانوردی برگزار می کند؛ اولین گردهمایی اجرای مقررات بین‌المللی دریانوردی و ممیزی

 

اولین گردهمایی «اجرای مقررات بین‌المللی دریانوردی و ممیزی» توسط اداره کل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی دریانوردی برگزار شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، در این گردهمایی دو روزه نحوه اجرای الزامات و مقررات بین‌المللی آمده کنوانسیون‌های دریایی نظیر سولاس، مارپول و STCW که ایران به آنها ملحق شد، مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

هدف اصلی این گردهمایی شناسایی مشکلات و موانع در سه حوزه قانونگذاری، آیین‌نامه‌ها و رویه‌های اجرایی  و اجرای مقررات می‌باشد که در نهایت منجر به توفیق در اجرای طرح ممیزی اجباری آیمو در سال ۲۰۲۲ میلادی خواهد شد.

با تصویب هیات عامل سازمان  بنادر و دریانوردی  از تابستان سال گذشته  کارگروه ویژه ممیزی در معاونت دریایی سازمان و با ریاست معاون امور دریایی و دبیری مدیر کل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی تشکیل شد. این کارگروه تاکنون بیش از ۱۳ جلسه برگزار کرد که  هدف آن سازماندهی و برنامه‌ریزی جهت ممیزی آیمو است.

در گردهمایی دو روزه یاد شده مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه موضوعات مختلفی همچون چالش‌های اجرای مقررات، کنترل و بازرسی کشتی‌ها و مراحل استصوابی تصویب مقررات را در قالب مقالات و پاورپوینت مورد بررسی قرار می دهند.

در این گردهمایی، مدیران کل، معاونان و روسای ادارات از معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیر منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، معاونین و روسای ادارات دریایی و کارشناسان ذی‌ربط ادارات کل بنادر و دریانوردی استان‌ها، حضور داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.