در سومین نشست کمیته ساماندهی سواحل خوزستان صورت گرفت: تبیین ویژگی‌ها و مزایای طرح ملی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی(ICZM)

 

سومین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان به ریاست استاندار خوزستان و با حضور مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی و فرمانداران شهرهای ساحلی استان در محل استانداری خوزستان برگزار شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ضمن اعلام خبر گفت: در این نشست الزامات طرح مطالعاتی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان خوزستان (ICZM) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در ادامه افزود: در این نشست دکتر شریعتی به اهمیت شهرهای ساحلی و معیشت و ارتزاق مردم اشاره کرد و افزود: استان خوزستان با برخورداری از یک هزار و ۱۸۶ کیلومتر ساحل و ۷ بندر بزرگ و کوچک، جزء استان‌های تأثیرگذار در حوزه حمل‌ونقل دریایی کشور به شمار می‌آید و لذا با توجه به اهمیت سواحل و بنادر در این استان، رعایت ساماندهی و مدیریت سواحل می‌باید مورد توجه مدیران کل و فرمانداران شهرهای ساحلی استان قرار گیرد.

دریس بیان کرد: در جریان این نشست خلیلی مدیرکل سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی بر الزامات اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) به مثابه سند راهبردی و ملی تأکید کرده و ضرورت همکاری و هم‌افزایی همهٔ دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان را در مرحلهٔ جمع‌آوری مطالعات و تدقیق جزییات این طرح در مناطق ساحلی استان یادآور شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به عنوان سومین سخنران در این نشست به تبیین مراحل چهارگانه طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) از بدو شکل‌گیری تاکنون پرداخته و ویژگی‌ها و مزایای اجرا، کاربردهای متعدد آن، تأثیرش بر توسعه و ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی در مناطق ساحلی را تشریح کرد.

دریس همچنین رفع ابهامات در خصوص نحوهٔ اجرای این طرح از طریق پرسش و پاسخ بین مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران استانی از دیگر بخش‌های این نشست عنوان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه خروجی مطالعات این طرح ملی موجب هدایت سرمایه‌ها به سمت سواحل خواهد شد، اظهار امیدواری کرد امکان بهره‌برداری بیشتر از کرانه‌های ساحلی استان خوزستان برای ایجاد فرصت‌های جدید و مولد اقتصادی فراهم شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.