رئیس دیوان محاسبات کشور: سواحل مکران آینده روشنی برای توسعه و پیشرفت دارد

 

رئیس دیوان محاسبات گفت: سواحل مکران آینده روشنی برای توسعه و پیشرفت دارد و نیاز است مسئولان به این مساله توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش سی نیوز و به نقل از ایرنا، عادل آذر روز سه شنبه در سفر به چابهار و بازدید از توانایی‌ها و ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی منطقه نظیر شهرک پتروشیمی و بندر اظهار کرد: آبادسازی سواحل مکران از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و باید همه مسئولان برای اجرای به موقع طرح‌های زیرساختی این منطقه تلاش کنند.

وی افزود: اجرای طرح‌های بزرگی نظیر پتروشیمی در منطقه محروم سیستان و بلوچستان اشتغالزاست و موجب توسعه و رونق این منطقه می‌شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: چابهار با توجه به موقعیت مناسب تجاری، اقتصادی و ترانزیتی به عمران و آبادانی سیستان و بلوچستان و کشور کمک شایانی می‌کند.

وی پیشرفت طرح‌هایی نظیر پتروشیمی و افتتاح مرحله نخست بندر شهید بهشتی چابهار را خوب ارزیابی و تصریح کرد: در تمام نقاط ایران کار و تلاش زیادی برای کاهش محرومیت در حال انجام است.

آذر از نبود هماهنگی میان مسئولان مختلف برای توسعه سواحل مکران انتقاد کرد و گفت: از هیچ کوششی برای آبادانی و اجرای به موقع طرح‌ها دریغ نخواهیم کرد و هرجا نیاز به کمک باشد ورود پیدا می‌کنیم.

رئیس دیوان محاسبات تصریح کرد: دیوان محاسبات کشور همه توان خود را برای کمک به توسعه سواحل مکران به کار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: شهرک پتروشیمی مکران هر چند خصوصی است، اما با این وجود برای رفع مشکلات پیش رو و راه اندازی آن هرگونه رایزنی را انجام خواهیم داد.

رئیس دیوان محاسبات کشور و هیات همراه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های تجاری، اقتصادی، صنعتی، گردشگری، ترانزیتی، بندرشهید بهشتی و ترمینال مسافری چابهار دیدن کردند و با مسائل و مشکلات منطقه آشنا شدند.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان براساس سرشماری آبان سال ۱۳۹۵ با جمعیت ۲۸۳ هزار و ۲۰۴ نفر و ۴۸ هزار و ۱۴۷ خانوار از شمال به شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.

شهر زیبای چابهار واقع در قلب مکران بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر به نام‌های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.