مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان: بندر لنگه باید به جایگاه تاریخی خود برگردد

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت:بندر لنگه برای آنکه بتواند به دوران اوج خود بازگردد نیازمند فعالیت بیشتر مدیران این بندر است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر ودریانوردی ،اله مراد عفیفی پور در مراسم  تودیع و معارفه مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه با بیان این مطلب  افزود:علیرغم اینکه تمامی مدیران بندر لنگه طی دوران خدمت خود منشأ خدمات زیادی برای توسعه این بندر و شکوفایی اقتصادی دریایی منطقه بودند، اما ما مسئولان به عنوان متولیان امر همچون مردم انتظار داریم که این بندر به جایگاه تاریخی و دوران اوج خود بازگردد.

وی درباره  کارنامه اجرایی مدیر جدید  بندر لنگه خاطرنشان کرد: کاپیتان عسکری نسب کارش را به عنوان یک متخصص دریایی از بنادر استان هرمزگان شروع کرد و پله های ترقی را از سطح کارشناسی تا مدیریت طی کرده است.  وی مسئولیت هایی همچون معاون عملیات بندر شهید باهنر، مدیریت بندر کیش و رییس اداره حفاظت دریایی بنادر هرمزگان را هم داشته است.

همچنین در این مراسم  آیت الله سید محمد جواد رکنی امام جمعه شهرستان بندر لنگه خطاب به مسئولان این شهرستان خواستار تلاش برای گره گشایی در معیشت و کسب و کار مردم شد و گفت: مبارزه با قاچاق به معنای بگیر و ببند و استفاده از تفنگ نیست، بلکه مسئولان باید راه های قانونی را برای مردم هموار نموده و شخصیت و کرامت انسانی دریانوردان را حفظ کنند.

محمود صابری مدیر پیشین اداره بندر و دریانوردی لنگه هم در این مراسم  گزارشی از عملکرد ۲۸ ماهه مدیریت خود ارایه کرد و گفت:پیگیری برای تکمیل فاز دوم طرح لایروبی بندر لنگه، کانتینری کردن این بندر، شروع عملیات راهنمایی کشتی برای نخستین بار، کسب رتبه نخست ترانزیت خودرو در سطح بنادر کشور، برگزاری بزرگترین و متنوع ترین جشنواره دریایی منطقه غرب استان، راه اندازی خطوط دریایی به مقصد عمان و قطر، استقرار یک فروند یدک کش آتش خوارو  تجهیزات مقابله با آلودگی از جمله کارهایی بوده که انجام شده است.

قاسم عسکری نسب مدیر جدید اداره بنادر و دریانوردی لنگه نیز تصریح کرد: منطقه دریایی غرب استان علاوه بر مدیریت و نظارت بر هفت بندر تجاری و مسافری، پشتیبانی از هشت جزیره و ۵۷۵ کیلومتر نوار ساحلی با احتساب سواحل پیرامونی جزایر را بر عهده دارد. لذا تمام سعی ما بر توسعه این بندر خواهد بود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.