بندرامیرآباد حلقه طلایی کریدرو بین المللی شمال – جنوب

مدیر بنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با بیان اینکه ترانزیت و درآمدهای حاصله از آن یکی از مهمترین شاخصهای تجارت بین المللی در هر کشور محسوب می شود گفت بندرامیرآباد با قرار گرفتن در مسیر بین المللی شمال – جنوب نقش بسزایی را در اقتصاد منطقه ایفا می کند به طوری که زمان عبور کالا از این کریدور در مقایسه با مسیر قبلی ۴۰ درصد و هزینه حمل آن نیز ۳۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی ،علی خدمتگزار  با مناسب ارزیابی کردن روابط تجاری و اقتصادی ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر و حوزه CIS در پسابرجام افزود بندرامیرآباد به عنوان حلقه طلایی کریدور بین المللی شمال – جنوب ، فرصت مناسبی  را جهت انتقال انواع کالا  از بنادر جنوب کشور به سایر بنادر کشورهای CIS و بالعکس ایجاد کرده است.

وی همچنین از بهره برداری سه پروژه سرمایه گذاری به مبلغ ۲۴۱ میلیارد ریال  تا پایان سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد این پروژه ها شامل مخازن نفتی ۲۴ هزار تنی ، سیلوی غلات ۴۱ هزار تنی و مجتمع رفاهی و خدماتی می باشد.

مدیر بندرامیرآباد در پایان اظهار داشت در آینده نزدیک با یک شرکت سرمایه گذار خارجی جهت سرمایه گذاری در اسکله رو رو ریلی این بندر  قرارداد منعقد خواهیم کرد.

لازم به ذکر است بندرامیرآباد بهعنوان بزرگترین بندر شمال کشور و تنها بندر نسل سوم حاشیه دریای خزر  از زیرساختهای مناسب از قبیل اسکلهها ، اراضی پشتیبانی به مساحت ۱۰۶۰ هکتار میباشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.