انعقاد تفاهم‌نامه علمی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان/آغاز همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز خلیج فارس

تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی میان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز خلیج فارس شهر بندر امام خمینی(ره) با هدف گسترش زمینه همکاریهای علمی، پژوهشی و آموزشی منعقد گردید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی بندر امام، معاون طرح و توسعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر بیان داشت: طی آیینی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز خلیج فارس بندرامام خمینی(ره)، سند همکاری علمی و تحقیقاتی به منظور بهره گیری از امکانات علمی، فنی، اقتصادی و تخصصی این مرجع دریایی کشور در استان خوزستان برای توسعه آموزش های بندری و دریایی به امضاء رسید.

عسکری در ادامه افزود: حسب این تفاهم نامه، همکاری‌ها عمدتا در سه محور مطالعاتی، آموزشی و تحقیقاتی خواهد بود و طرفین متعهد می‌شوند حسب نیاز، از امکانات و توانمندی‌های همدیگر برای ارتقاء، توسعه و پیشرفت فعالیت های عملی در بخش های دریایی و بندری بهره بگیرند.

وی همچنین برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی علمی و بهره گیری از ظرفیت های دو طرف جهت اجرای فعالیت های مشترک آموزشی و پژوهشی را از اهم نکاتی برشمرد که طی این تفاهم نامه به آن اشاره شده است.

معاون طرح و توسعه ابراز امیدواری کرد توسعه روابط بندر و مراکز آموزشی  و پژوهشی باعث رشد علمی فعالیت های دریایی و بندری گردد و در این زمینه انعقاد تفاهم نامه با مراکز علمی و پژوهشی مستقر در استان خوزستان به عنوان گام  نخست در دستور کار قرار گرفته است.

یادآور می شود اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به عنوان نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در استان خوزستان و تنها مرجع حاکمیتی در حوزه دریایی و بندری، همکاری با ارگان های مختلف استان خوزستان را  برای ترویج دانش و فرهنگ و توسعه فعالیت های دریایی و بندری مورد توجه ویژه قرار داده است

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.