ترانزیت غیرنفتی در بندر شهید رجایی ۲۹ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش ۲۹ درصدی ترانزیت غیر نفتی و رشد ۱۳۵ درصدی در بزرگترین بندر تجاری کشور طی فصل بهار سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، “اله مراد عفیفی پور” با اشاره به تازه ترین آمارها از وضعیت عملیاتی بندر شهید رجایی، اظهار داشت: در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۹۶، شاهد تخلیه و بارگیری ۲۰ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۹۳۰ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر بودیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴ درصد افزایش داشته است .

وی حجم عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی را بالغ بر ۱۳ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۱۳۱ تن با ثبت رشد ۱۰ درصدی اعلام کرد و افزود: همچنین طی این مدت، ۶ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۷۹۹ تن فرآورده های نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

عفیفی پور در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۸ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۶۵۳ تن اعلام کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانزیت بالغ بر یک میلیون و ۴۵۷ هزارو ۴۸۴ تن کالای غیرنفتی طی سه ماه سال جاری و رشد ۲۹ درصدی این بخش از فعالیت های بندری سخن به میان آورد و گفت: طی این مدت، کابوتاژ ۳۸ هزار و ۱۶۲ تن و همچنین واردات ۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۱۳۹ تن از اینگونه کالاها در بندر شهید رجایی به ثبت رسید.

عفیفی پور اضافه کرد: در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی، ۸۵۸ هزار و ۲۶۲ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر کشور ترانشیپ شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۳۵ درصدی داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح آمار عملیات نفتی در این بندر پرداخت و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، یک میلیون و ۸۶۷ هزار و ۱۳۰ تن فرآورده های نفتی به خارج از کشور صادر، ۴ میلیون و ۱۵۱ هزار تن از اینگونه کالاها، کابوتاژ و بالغ بر ۷۰۵ هزار و ۱۰۶ تن نیز از طریق این بندر وارد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.