طی دوماهه نخست امسال: رشد تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در مجتمع بندری امام خمینی(ره)

به دنبال برقراری خطوط منظم و مستقیم کشتیرانی کانتینری با بنادر بزرگ آسیا، تخلیه و بارگیری کانتینر طی دو ماهه نخست سال جاری در بندر امام خمینی(ره) از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان، معاون دریایی و بندری  اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، با اشاره به رفع محدودیتهای جهانی علیه کشورمان و استقبال شرکتهای کشتیرانی بین المللی برای برقراری خط مستقیم کشتیرانی به بندرامام خمینی(ره) با هدف بهره گیری از موقعیت ویژه این بندر در شمال خلیج فارس از نتایج مثبت  این تحولات در افزایش میزان تخلیه و بارگیری  کالاهای کانتینری خبر داد.

گرایلو با اشاره  به تخلیه و بارگیری ۲۲ هزار  و ۷۶۶ TEU کانتینر  طی دو ماهه اخیر، گفت: این تعداد کانتینر توسط ۳۰ فروند کشتی جابجا گردیده و نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۲۸ درصدی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی نیروهای عملیاتی و بهره گیری از تمام توان تجهیزاتی پایانه کانتینری در بندر امام خمینی(ره) تصریح کرد: با تدابیر اتخاذ شده تحت نظرکارشناسان ناظر این اداره کل و با به کارگیری میانگین سه دستگاه جرثقیل استراتژیک گنتری کرین  پیشرفته، این توفیق حاصل شده است.

معاون دریایی و بندری همچنین اتخاذ رویکرد صادرات محور و تلاش برای تحقق اقتصادی مقاومتی را از اهم سیاست های اقتصادی دولت برشمرده و افزود: در همین راستا ۶۲ درصد از حجم مبادلات کانتینری طی  بازه ی زمانی اخیر در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، به محموله های صادراتی  اختصاص داشت، که نشان از  رونق صادرات در بخش محمولات کانتینری دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.