غرق شدن کشتی مسافری دنا در کیش

مدیربندر کیش با اشاره به غرق‌شدن کشتی مسافری دنا درپی سهل‌انگاری خدمه گفت: عملیات نجات این کشتی آغاز شده است.

به گزارش صدا و سیما، سید اسماعیل موسوی گفت: پس از اینکه ساعت ۶ صبح امروز خدمه کشتی تجاری دنا، متوجه عدم تعادل این کشتی و ورود آب در قسمت خن و فضای داخلی کشتی شدند به مسئولان بندرگاه اطلاع دادند.

وی افزود: با وجود اینکه ما به سرعت در محل حاضر شدیم و برای خارج کردن آب از کشتی تلاش فراوانی شد، شدت آبگرفتگی به اندازه ای بود که در نهایت کشتی کاملا در آب فرو رفت.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه هیچ یک از ۸ خدمه حاضر در کشتی آسیب ندیدند بیان کرد: پس از بررسی تیم غواصی مشخص شد که دریچه مجاور اگزوز سمت چپ به دلیل بی توجهی خدمه کشتی باز مانده و در طول شب آب به شدت وارد کشتی شده است. البته خوشبختانه به دلیل اینکه بدنه کشتی بسیار سالم بوده و هیچگونه پارگی و یا شکستگی وجود نداشته است می توان به سرعت مشکل را برطرف کرده و کشتی را دوباره بر سطح آب غوطه ور کرد.

مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با اعلام اینکه تلاش داریم ابتدا با تدابیری کشتی را غوطه ور و سپس روی آب شناور کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر دو تیم غواصی بررسی های لازم را انجام داده و تلاش می‌کنند تا با استقرار پمپ‌های قوی آب را از درون کشتی تخلیه کنند تا دوباره کشتی بر سطح آب غوطه ور شود.

موسوی افزود: با توجه به بررسی‌های زیرآبی و شناسایی خرابی و شکستگی تعدادی پنجره ابتدا باید منافذ آب‌بندی و سپس کار شناورسازی انجام شود که امیدواریم طی سه تا چهار روز آینده این مهم محقق و روند تعمیر آسیب دیدگی‌ها آغاز شود.

وی با بیان اینکه کشتی مسافربری دنا یکی از کشتی‌های ایمن و با کیفیت جزیره کیش است که با ظرفیت ۲۳۰ مسافر در مسیر جزیره کیش تا بندر چارک تردد می کند افزود: این کشتی از پوشش بیمه ای مناسبی برخوردار است و پس از بررسی دقیق میزان خسارات و تعمیر سریع بخش های آسیب دیده این کشتی بزودی فعالیت مجدد خود را از سر خواهد گرفت.

موسوی گفت: طبق بررسی‌های اولیه تنها ژنراتورها و سیستم سرمایشی و گرمایشی کشتی آسیب دیده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.