توسعه پایدار مناطق ساحلی، رویکرد جدید بنادر

مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توسعه همه جانبه و پایدار مناطق ساحلی رویکرد جدی ما در سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش ایسنا، محمد رضا اللهیار در جلسه بررسی مشکلات مرتبط با پرورش ماهی در قفس های دریایی افزود: صدور مجوز ساخت هر نوع سازه، اسکله، تاسیسات و تجهیزات دریایی از جمله قفس های دریایی از وظایف ذاتی سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی افزود: تمام تلاش ما در راستای تسهیل در فرآیند صدور مجوز برای ایجاد سایت های پرورش ماهی در قفس در مناطق ساحلی با رعایت نکات زیست محیطی است چرا که این امر در راستای اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش ایسنا، سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در ابتدای این جلسه به تشریح اقدامات اداره کل در زمینه تعامل با شیلات استان برای ایجاد قفس های پرورش ماهی در دریای خزر پرداخت.

وی افزود: بیشترین مناطق ساحلی شمال کشور متعلق به استان مازندران و به طول 487 کیلومتر است و این امر ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال در بخش گردشگری و پرورش ماهی در قفس های دریایی است و ما آماده هر نوع همکاری با شیلات و سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.