تقویت تعاونی‌های فعال دریایی و بندری در سال جهش تولید با مشارکت مردم

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با اشاره به شعار ” جهش تولید با مشارکت مردم” تاکید کرد: به موازات واگذاری فعالیت‌های بندری و دریایی به بخش‌خصوصی و مردم که طی سال‌های گذشته انجام شده و پیگیری می‌شود، از مدیران بنادر خواست تقویت و حمایت از تعاونی های دریایی و بندری کشور در دستور کار دهند.

به گزارش سی نیوز به نقل از  خبرگزاری موج، علی‌اکبر صفایی در نشست ماهانه مدیران این سازمان، در ابتدای سخنان خود با اشاره به عملیات وعده صادق سپاه پاسداران در پاسخ به حمله وقیحانه و متجاوزانه رژیم صهیونیستی به سفارت و خاک ایران، تصریح کرد: عملیات گسترده، غرور آفرین و بی‌سابقه سپاه و نیروهای نظامی، سبب اضمحلال رژیم صهیونیستی شده و چهره واقعی این رژیم را به تمامی دنیا نمایاند.وی در ادامه تعاونی‌ها را نماد حضور و مشارکت مردم در اقتصاد دانست و گفت: رویکرد حمایت و تقویت تعاونی‌های دریایی و بندری باید گسترش یابد.

صفایی با قدردانی از معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی برای برنامه‌ریزی و مدیریت مسافرت‌های نوروزی دریایی و انجام نزدیک به ۶ میلیون نفر سفر دریایی بدون هیچ حادثه و صدمه جدی، اعلام کرد: عملیات ساخت ۳۰ فروند شناور مسافری برای تجهیز و نوسازی ناوگان مسافری کشور، طی سه ماه‌ آینده، آغاز شود.

 

طرح توسعه بنادر مسافری هرمز و شهید حقانی در دستور

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت ساماندهی بندر مسافری هرمز در استان هرمزگان، اظهار کرد: با اتمام پروژه مطالعات، لازم است در سال جدید، طرح توسعه بنادر مسافری هرمز و شهید حقانی، در دستور کار اجرایی قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به آماده بودن زیرساخت بندر گردشگری و مسافری نخل ناخدا، تاکید کرد: تا سال آینده باید تردد مسافری و گردشگری در بندر نخل ناخدا با مشارکت بخش خصوصی آغاز شود.

 

مشارکت فعال مدیران برای رفع مشکلات پروژه‌های استراتژیک

صفایی با اشاره به پروژه‌های استراتژیک سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری، تاکید کرد: مدیران باید با هدف رفع مشکلات پروژه‌های استراتژیک، سرکشی و بازدید های میدانی بیشتری از پروژه های بنادر داشته باشند.

 

بیش از 220 هزار میلیارد تومان پروژه دولتی و خصوصی در بنادر کشور

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی افزود: در سال جاری بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان پروژه دولتی و بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه بخش خصوصی در بنادر کشور در دست اجرا و اقدام داریم که باید مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته، انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حوزه توسعه دریامحور مقرر شد تا وزارتخانه‌های مربوطه، به جای ساختار محوری، پروژه محور عمل کنند، تاکید کرد: اصل برنامه محوری، رویکرد درستی است و سبب رشد اقتصاد کشور از حوزه دریا و افزایش اشتغال و رفاه مردم خواهد شد.

 

مدیران خلاف ضوابط اجرایی بودجه حرکت نکنند

وی با اشاره به ابلاغ بودجه سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری، خاطر نشان کرد: همه مدیران موظف هستند بودجه و ضوابط اجرایی بودجه در سال ۱۴۰۳ را مطالعه کنند و هرگز خلاف این ضوابط حرکت نکنند

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.