مدیرعامل ویتول:بحران دریای سرخ به تقاضای جهانی برای سوخت افزود

مدیرعامل ویتول گفت صنعت کشتیرانی روزانه ۱۰۰ هزار بشکه سوخت اضافی برای طی مسافت های طولانی‌تر و اجتناب از عبور از دریای سرخ، مصرف می‌کند.

راسل هاردی، مدیرعامل ویتول گفت: کل مسافت طی شده توسط کشتی‌ها، حدود سه درصد بیشتر از قبل از آغاز بحران دریای سرخ است.

وی همچنین اظهار کرد: امروز ترافیک نفتکش‌ها در دریای سرخ بیشتر از پنج سال پیش است، اما درگیری های جهانی، جریان های تجارت جهانی را تغییر داده است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل ویتول در یک میزگرد در جریان کنفرانس انرژی سراویک در هیوستون، تگزاس گفت: ما مجبور شدیم در سراسر جهان خیلی تغییر جهت دهیم. اکنون جنبش‌های غیرعادی‌تر بیشتری نسبت به آنچه در سال ۲۰۱۹ اتفاق می‌افتد، در حال وقوع است.

نیروهای مسلح یمن در همبستگی با مردم فلسطین در جنگ غزه، از اواسط نوامبر، کشتی‌های مرتبط با شرکت‌های اسرائیلی، آمریکایی و انگلیسی را هدف حمله قرار داده اند. تحولات مذکور، تجارت جهانی را در این مسیر که حدود ۱۵ درصد از ترافیک کشتیرانی جهان را تشکیل می‌دهد، با تغییراتی روبرو کرده و شرکت‌ها را مجبور به حرکت از سمت جنوب آفریقا کرده و باعث شده سفرهای طولانی‌تر و گران‌تری داشته باشند

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) با اعلام این که اختلالات حمل‌ و نقل، باعث تقویت بازار نفت در کوتاه‌مدت می‌شود، برآوردش از تقاضای جهانی برای نفت را ۱۱۰ هزار بشکه در روز بالا برده است. این آژانس اکنون انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت در سال میلادی جاری، ۱.۳ میلیون بشکه در روز رشد کند.

 

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.