صادرات و واردات ۴۴ هزار کانتینر کالا از بندر چابهار طی ۱۰ ماه امسال

به گزارش سی نیوز، سخنگوی شرکت کانتینری ناوگان ملی کشتیرانی از صادرات و واردات ۴۴ هزار کانتینر‌ کالا در بندر اقیانوسی ایران (چابهار) خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس کابوسی در جمع خبرنگاران با یادآوری ابلاغ سیاست­های توسعه دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: در این راستا کشتیرانی با تنظیم سند راهبردی و تمرکز فعالیت­ ها روی اجرای بندهای این سیاست­ها، نسبت به تجهیز بندر چابهار به منظور افزایش حجم حمل و نقل دریایی و ارتقای ظرفیت ناوگان اقدام کرده است.

وی ادامه داد: با سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات لجستیکی، گام­های جدی در جهت گسترش خدمات بندری، خدمات ترانزیتی، امکانات تخلیه و بارگیری و همچنین آموزش و بهره گیری از نیروهای متخصص بومی برداشته شده است.

وی افزود: به خصوص اینکه با توجه به موقعیت راهبردی بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور، نزدیکترین راه دسترسی کشورهای محصور در آسیای میانه شامل افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان به آب‌های آزاد بوده و مهم‌ترین عامل در شکل­گیری عملیاتی کریدور شمال-جنوب کشور محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به سیاست های ابلاغی توسعه دریامحور، کشتیرانی این فرصت ارزشمند را مغتنم شمرده و تلاش دارد سهمی ارزشمند در حوزه اجرای این سیاست­ها ایفا کند.

مقام مسئول کشتیرانی با یادآوری این که برای تبدیل بندر چابهار به هاب منطقه­ای در دریای عمان و خلیج فارس، برنامه ریزی گسترده­ای انجام شده است،گفت: در این راستا با انتقال بخش قابل توجهی از کانتینرهای قابل انتقال به کشورهای منطقه و دیگر بنادر خلیج فارس، در صدد افزایش فعالیت‌های کانتینری این بندر هستیم.

کابوسی یادآور شد: از ابتدای سال جاری، 44 هزار تی ای یو کانتینر از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از طریق بندر چابهار صادرات و واردات انجام شده است.

به گزارش تسنیم، نماینده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بندر چابهار چهارشنبه گذشته عملکرد این شرکت در بخش کانتینری طی 10 ماه امسال را 48 هزار TEU را اعلام کرده بود.

سخنگوی شرکت کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیان کرد: حمل و نقل دریایی محمولات سردخانه ای با بهره‌گیری از کانتینرهای یخچالی به بنادر هند و بالعکس از دیگر فعالیت ها در بندر اقیانوسی ایران است. از ابتدای سال تاکنون، 394 تی ای یو کانتینر یخچالی در حوزه حمل بار صادراتی و 121 تی ای یو کانتینر یخچالی در حوزه حمل بار وارداتی، از این بندر حمل شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.