مجوز دولت به مناطق آزاد برای واردات خودروهای جدید با سقف ۲۰هزار دلار

به گزارش سی نیوز، دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد از مصوبه دولت برای واردات خودروهای جدید به مناطق آزاد خبر داد و گفت: به‌ازای هر یک خودرویی که از منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد می‌شود، اجازه واردات یک خودرو به منطقه آزاد با سقف ۲۰هزار دلار داده شده است.

حجت‌الله عبدالملکی اظهار کرد: موضوع خودرو در مناطق آزاد به دو بخش واردات خودرو‌های پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی و واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد تقسیم‌بندی می‌شود.

وی یادآور شد: هیئت وزیران مصوبه مربوط به هر دو بخش را تصویب و ابلاغ کرده است و اکنون امکان واردات خودرو‌های پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده است و می‌توانند به پلاک ملی تبدیل شوند.

وی با بیان این‌که بحث دوم مربوط به واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد است، ادامه داد: مصوبه این موضوع حدود 2 هفته قبل توسط هیئت وزیران ابلاغ شد.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد گفت: بر این اساس خودرو‌های برقی و هیبریدی تا سقف 40 هزار دلار می‌توانند به مناطق آزاد وارد شوند و خودرو‌های احتراقی به‌ازای هر یک خودرویی که از منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد می‌شود، اجازه واردات یک خودرو به منطقه آزاد با سقف 20 هزار دلار بر اساس مصوبه هیئت وزیران داده شده است.

عبدالملکی اضافه کرد:‌ کارهای حقوقی واردات خودرو کامل شده است و شرکت‌های واجد صلاحیت می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.