ایران مسئول تهیه نقشه‌های جدید دریانوردی خلیج فارس شد

مجید علی نازی با بیان اینکه  ایران مسئول تهیه نقشه‌های جدید دریانوردی در منطقه خلیج فارس شد، اظهار کرد: بر اساس نقشه راه سازمان بین المللی هیدروگرافی، استانداردهای جدید سری S-100 تا سال 2026 میلادی جایگزین استانداردهای قدیمی تولید نقشه های دریانوردی می شود.

وی افزود: نقشه های دریانوردی تولید شده بر اساس استاندارد سری S-100 این قابلیت را خواهند داشت که در بستر الکترونیکی انواع اطلاعات مورد نیاز شامل اطلاعات هواشناسی، موج، جریان، نمای بستر و … را به صورت همزمان در اختیار دریانوردان قرار دهد.

کمیسیون هیدروگرافی منطقه دریایی راپمی یکی از 15 کمیسیون منطقه ای سازمان بین المللی هیدروگرافی در سرتاسر جهان است که با هدف ایجاد هماهنگی بین کشورهای عضو برای تحقق اهداف و برنامه های مرتبط با داده برداریهای هیدروگرافی و تولید و انتشار چارتهای دریانوردی، از سال 1379 با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است.

در سال های گذشته جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه به دفعات به عنوان رئیس و نایب رئیس این کمیسیون انتخاب شده است، از ابتدای تاسیس مسئولیت دائمی هماهنگ کننده نقشه های بین المللی دریانوردی کاغذی INT Charts)) هماهنگ کننده تولید و انتشار نقشه های الکترونیکی دریانوردی ENC Charts) ) هماهنگ کننده کمیته ظرفیت سازی و دوره‌های آموزشی را بر عهده داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.