لاشه هواپیمای آموزشی پیدا شد + جزئیات

به گزارش سی نیوز، سازمان هواپیمایی کشوری از پیدا شدن لاشه هواپیمای آموزشی و آغاز فرآیند بررسی سانحه توسط تیم بررسی سانحه و حوادث این سازمان خبر داد.

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: یک فروند هواپیمای آموزشی پایپر با دو سرنشین در ساعت 12:45 دقیقه عصر روز سه شنبه از فرودگاه پیام به سمت منطقه هشتگرد ‌و نظر آباد کرج به پرواز درآمده و ورود به منطقه پروازی را به برج مراقبت پرواز این فرودگاه اعلام و پس از آن دیگر تماسی از سوی خلبان حاصل نشد.

اطلاعات ماهواره ای حاکی از دریافت هشدار موقعیت سنج هواپیما و برخورد به کوهستان‌های اطراف منطقه ساوجبلاق واقع در شمال منطقه پروازی مذکور در ساعت 14:01 دقیقه است.

پس از قطع مکالمه پرواز، عملیات جستجو توسط تیم‌های تجسس و‌نجات، هلال احمر و مدیریت بحران استانداری استان البرز آغاز شد. با غروب آفتاب روز گذشته عملیات هوایی تجسس به پایان می رسد اما عملیات زمینی ادامه داشت.

از صبح امروز مجددا عملیات تجسس هوایی همزمان با تجسس، زمینی توسط کوهنوردان و نیروهای آموزش دیده آغاز شد و در ساعت 8:40 صبح، بالگرد اورژانس هوایی محل سقوط را شناسایی کرد و مشخص شد هواپیما با دامنه کوه برخورد کرده است. با یافتن هواپیمای مذکور، فرآیند بررسی سانحه توسط تیم بررسی سانحه و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری آغاز و علت وقوع سانحه متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.