ورود ۱۵۰ دستگاه کامیون ملکی به ناوگان ملی کشتیرانی

به گزارش سی نیوز، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از خرید ۱۵۰ فروند کامیون ملکی خبر داد و اعلام کرد: حرکت جدی برای تبدیل کشتیرانی به یک شرکت حمل‌و‌نقل لجستیکی آغاز شده است.

به نقل از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای تبدیل شدن به یک شرکت حمل‌و‌نقل لجستیکی بر مبنای سند راهبردی خود در افق 1406، اقدام به خرید 150 دستگاه کامیون ملکی صفر کیلومتر برای تحقق عملیات حمل‌و‌نقل DOOR TO DOOR در کریدور شمال- جنوب کرده است.

مدیرعامل شرکت حمل‌و‌نقل جاده‌ای «بهارران» با تأکید بر اینکه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون به عنوان شانزدهمین ناوگان حمل‌و‌نقل کانتینری جهان شناخته می‌شود، ادامه داد: شرکت بهارران در کنار شرکت حمل‌و‌نقل ترکیبی گروه کشتیرانی به عنوان شرکت حمل‌و‌نقل ریلی این گروه، چشم‌انداز تازه گروه کشتیرانی را در راستای بدل شدن به شرکتی لجستیکی را نوید می‌دهند.

وی افزود: بر‌اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، تا پایان سال آینده با همکاری تولیدکنندگان داخلی، هزار دستگاه کامیون به ناوگان ملکی حمل بار جاده‌ای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ملحق خواهند شد.

وی یادآور شد: با مجوزی که به تازگی دولت برای شرکت‌های حمل‌و‌نقل جاده‌ای صادر کرده است، 100 دستگاه کامیون دیگر نیز به صورت وارداتی به این چرخه اضافه خواهند شد تا شرکت حمل بار جاده‌ای گروه کشتیرانی بتواند با 1100 فروند کامیون ملکی، فعالیت خود را در عرصه حمل‌و‌نقل چندوجهی تقویت کند.

وی افزود: برای ایجاد انگیزه بیشتر برای کامیونداران کشور، مقرر شده مالکیت کامیون‌های این شرکت پس از 3 الی 6 سال و بسته به نحوه فعالیت رانندگان، به آنان منتقل شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.