تخلیه بیش از یک میلیون کالای اساسی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: یک میلیون و 196هزار و 983 تن کالای اساسی از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه امسال وارد بندر شهید رجایی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، “حسین‌ عباس‌نژاد” گفت: یک میلیون و 196هزار و 983 تن کالای اساسی از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه توسط 24 فروند کشتی در بندر شهید رجایی وارد و تخلیه شده است.

وی با اشاره به کاهش واردات کالای اساسی ادامه داد: این کالاهای اساسی شامل گندم، کود، روغن،شکر، ذرت و برنج بوده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، از این میزان واردات کالای اساسی، 746 هزار و 642 تن مربوط به واردات گندم بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 38 درصد واردات و تخلیه گندم در این بندر کاهش پیدا کرده است.

به گفته عباس‌نژاد، از 24 فروند کشتی پهلودهی شده در بزرگترین‌بندر تجاری ایران، 12 فروند کشتی مربوط به گندم، هفت فروند مربوط به کود بوده است.

وی اضافه کرد: در این بازه زمانی 208 هزار و 464 تن کود و 107 هزار و 795 روغن در اسکله‌های اختصاصی کالای اساسی بندر شهید رجایی تخلیه شده است .

گفتنی است؛ بندر شهید رجایی یکی از مهم‌ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور محسوب می‌شود که دارای ۱۸ باب انبار مسقف به مساحت ۱۳۰ هزار متر مربع با ظرفیت بیش از ۳۵۰ هزار تُن، تعداد ۶ پست اسکله ویژه کالای اساسی، ظرفیت ۱۰۰ هزار تُن انواع کالاهای اساسی فله خشک، ۹۰ هزار متر مربع محوطه بارانداز و همچنین تعداد سه پایانه نگهداری فرآورده‌های روغن خوراکی به ظرفیت ۳۷۰ هزار تُن است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.