جابجایی ۱۷ میلیون نفر با هواپیما در سطح کشور طی نیمه نخست سال

به گزارش سی نیوز، مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از جابجایی ۱۷.۱ میلیون مسافر در پروازهای داخلی طی نیمه نخست امسال خبر داد. این رقم حدود ۶.۸ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

رضا نخجوانی با بیان یان‌که طی نیمه نخست امسال 18.6 میلیون مسافر هوایی در فرودگاههای کشور اعزام و پذیرش شدند، اظهار کرد: در این مدت 165 هزار و 747 نشست و برخاست در فرودگاه های کشور انجام شده است.

وی افزود: در شش ماهه نخست امسال  17 میلیون و 160 هزار مسافر داخلی با حدود 151 هزار پرواز داخلی از فرودگاه های کشور اعزام و پذیرش شده اند.

فرودگاه مهرآباد با جابجایی 6 میلیون نفر 53 هزار پرواز، فرودگاه مشهد با 3.8 میلیون مسافر و 29 هزار و 255 پرواز و فرودگاه شیراز با حدود 1.3 میلیون مسافر و 12 هزار پرواز بیشترین جابجایی مسافر را در بازه زمانی اشاره شده داشته‌اند. در بین فرودگاه های بین المللی، فرودگاه زاهدان(31 درصد)، فرودگاه کرمان (30 درصد) و فرودگاه تبریز(9 درصد) بیشترین رشد را در نشست و برخاست پروازها داشته اند.

به گزارش تسنیم، بررسی عملکرد فرودگاه‌های کشور در نیمه نخست سال قبل نشان می‌دهد حدود 16 میلیون مسافر در 55 فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها جابجا شده بودند.

به عبارت دیگر در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته جابجایی مسافران در پروازهای داخلی حدود 6.8 درصد افزایش یافته است. در ش

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.