ساماندهی شناورهای فاقد هویت از سوی سازمان بنادر/ ناوگان مسافربری دریایی نوسازی می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مجید علی‌نازی در همایش مدیران این سازمان که با حضور مدیرعامل سازمان بنادر، اعضای هیات عامل و مدیران ستادی و بنادر کشور برگزار شد، اظهار کرد: ابلاغ سیاست گذاری جدید سازمان بنادر در خصوص انجام عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی‌ها در بنادر غیرملکی از مهم ترین اقدامات حوزه دریایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی طی سال جاری است.
توسعه ناوگان دریای خزر
وی با اشاره به توسعه ناوگان دریای خزر، بیان کرد: در حال حاضر حدود ۱۶۰ فروند کشتی باری در دریای خزر فعال است که حدود ۶۵ فروند آن‌ها تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران و در سال جاری در راستای اهداف اقتصاد دریامحور و توسعه کریدور شمال-جنوب، ۱۴ فروند کشتی باری به ناوگان شمالی کشور جهت تردد در دریای خزر اضافه شده است.
ساماندهی شناورهای فاقد هویت
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص ساماندهی شناورهای فاقد هویت نیز، گفت: پس از ابلاغ تفسیر معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص امکان ثبت قایق‌های فاقد هویت سه ساله مطابق با تصویب‌نامه هیات وزیران، شیوه‌نامه ثبت قایق‌های فاقد هویت تدوین و فرآیند الکترونیکی ثبت و صدور گواهینامه از طریق سیستم جامع دریایی ایجاد و اجرای این فرآیند به بنادر ابلاغ شد.
حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس یادداشت تفاهم‌نامه اقیانوس هند
علی‌نازی با اشاره به اینکه در کشور سیشل با حضور ۱۵ عضو حاضر از ۲۰ کشور عضو، اجلاس تفاهم‌نامه برگزار شد، بیان کرد: این اجلاس پس از ۳ سال وقفه مدنظر قرار گرفت و نمایندگان ایران ضمن حضور فعال در احقاق حقوق و دفاع از موازین دریایی کشور تلاش بسیاری داشتند.
مدیریت سفرهای دریایی
وی با بیان اینکه در حال حاضر جلسه کمیته حمل و نقل دریایی ذیل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر برای تمامی ایام تعطیل و ایام پیک مسافری، برگزار می‌شود، توضیح داد: برای سفرهای نوروز آتی نیز مقرر است شش جلسه به صورت ماهانه برگزار و همچنین دستورالعمل ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروزی ۱۴۰۳ بازبینی و ابلاغ شود.
طرح نوسازی ناوگان مسافربری
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص طرح نوسازی ناوگان مسافربری، اظهار داشت: پس از تحول در ساخت شناورهای مسافربری در سال ۱۳۹۰، در سال جاری طرح نوسازی شناورهای مسافربری در سیاست‌های وجوه اداره شده پیشنهاد شد تا با حمایت سازمان، ناوگان مسافربری کشور نوسازی و جان مسافران در دریا حفظ شود و در راستای تحقق این هدف، شرکت‌های کشتی‌سازی فعال دعوت شدند تا طرح‌های خود را ارائه دهند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.