کاهش چشمگیر هزینه حمل دریایی کانتینر از مبداء و مقصد بندر چابهار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، قاسم عسکری نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان با اشاره به برقراری سرویس مستقیم حمل کانتینری از مبداء و مقصد چابهار به بنادر ناواشیوای هند، ژوهای، تایکنگ و کینگدائو چین با همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از کاهش هزینه حمل دریایی کالاهای کانتینری در مسیرهای دریایی فوق خبر داد.
عسکری نسب هزینه حمل یک دستگاه کانتینر چهل فوت از ژوهای چین به بندر چابهار را 1500 دلار و هزینه حمل یک دستگاه کانتینر بیست فوت را در این مسیر 1050 دلار ذکر کرد.
وی همچنین هزینه ارسالی کانتینرهای چهل فوت و بیست فوت پر از مبداء بندر چابهار به ناواشیوای هند را به ترتیب 20 و 10 دلار ذکر کرد که کمترین قیمت نسبت به سایر مسیرهای مشابه می باشد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: با راه اندازی سرویس های مستقیم حمل کانتینری امکان ارسال محموله های کانتینری یخچالی از طریق بندر چابهار به ناواشیوا با هزینه انتقال 600 دلار به ازای هر دستگاه کانتینر 40 فوت یخچالی وجود دارد.
شایان ذکر است؛ علاوه بر تخفیف 75 درصدی در هزینه‌های انبارداری؛ هزینه‌های تخلیه و بارگیری کانتینر (THC) نیز در بندر چابهار نسبت به سایر بنادر از 30 درصد تخفیف برخوردار می باشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.