تخلیه و بارگیری بیش از 32 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر استان بوشهر/ افزایش 9 درصدی تخلیه و بارگیری و رشد 18 درصدی صادرات

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، محمد شکیبی نسب در تشریح عملکرد بنادر استان در نیمه نخست امسال اظهار کرد: در مدت یاد شده میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی با افزایش 7.6 درصدی به 27 میلیون و 264 هزار تن و کالاهای غیرنفتی با افزایش 13.5 درصدی به پنج میلیون و 440 هزار و 680 تن رسیده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: در 6 ماهه امسال میزان صادرات بنادر استان بوشهر با رشد 18.3 درصدی به بیش از 16 میلیون تن و عملکرد بنادر استان در بخش ترانزیت نیز با رشد 94 درصدی همراه بوده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در شاخص واردات نیز عملکرد بنادر استان بوشهر در 6 ماهه با رشد 10 درصدی به 483 هزار تن رسید که در این بین بیشترین افزایش مربوط به گوشت قرمز است که واردات آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 415 درصد رشد نشان می‎دهد.
شکیبی نسب ادامه داد: در نیمه نخست امسال بنادر استان بوشهر در  ترانزیت ابزارآلات و دستگاه‌های سبک، چوب و تخته مواد غذایی، ماشین‌آلات، لوازم یدکی، لوازم خانگی، مصنوعات فلزی، کالاهای ساختمانی پارچه و منسوجات رشد ۱۰۰ درصدی را تجربه کردند.
وی اضافه کرد: در مدت یاد شده آمار جابجایی مسافر در آب‎های استان نیز با رشد 23 درصد نسبت به 6 ماهه ابتدایی سال گذشته به 34 هزار و 806 نفر رسید.
به گفته شکیبی‌نسب؛ آمار ترددهای شناورها در بنادر استان نیز در مجموعه سه هزار و 925 فروند گزارش شده که از این تعداد 2 هزار و 693 فروند زیر یک هزار تن و مابقی بالای یک هزار تن بوده است.
وی افزود: در مدت 6 ماهه امسال شناورهای بارج، لنج و سایر، مسافربری، تانکر و جنرال کارگو به ترتیب با 46، 20، 19 و 10 درصد بیشترین فراوانی تردد شناور در بنادر استان بوشهر را به خود اختصاص دادند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.