پذیرش و بارگیری کشتی 81 هزار تنی مواد معدنی در بزرگترین بندر ایران

رکورد پذیرش کشتی‌های صادراتی در بندر شهید رجایی شکسته شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، حسین عباس‌نژاد با اشاره به پهلودهی یک فروند کشتی غول‌پیکر 66 هزار تنی گندم در بزرگترین بندر تجاری ایران گفت: در راستای تسریع در امر پهلودهی و تخلیه این محموله، کشتی در حال حاضر به روش حمل مستقیم پذیرش شده است.
وی ادامه داد: به محض تکمیل رویه گمرکی و بندری و همچنین امکان خروج کالا از سوی صاحب کالا محموله به روش حمل یکسره از بندر خارج می‌شود.
به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی؛ برای تخلیه این محموله گندم از مکنده‌های تخلیه غلات با ظرفیت‌های ۳۰۰ و ۶۰۰ تن بر ساعت با تکنولوژی پنوماتیک که سال گذشته توسط بخش خصوصی خریداری شده، استفاده می‌شود.
عباس‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بامداد روز دوشنبه یک فروند کشتی 81 هزار تنی صادرات مواد معدنی بارگیری و از بندر شهید رجایی به مقصد هدف خارج شد.
وی افزود: آخرین کشتی صادراتی مواد معدنی که در بندر شهید رجایی پهلودهی شده بود، یک کشتی 72 هزار تنی بود بوده است اما با پذیرش و بارگیری این کشتی 81 هزار تنی در واقع رکورد پذیرش کشتی‌های صادراتی در بندر شهید رجایی شکسته شد که خود یک امتیاز ویژه در پذیرش کشتی‌های غول‌پیکر در بزرگترین بندر تجاری کشور محسوب می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.