پذیرش اسناد حمل با تاریخ مقدم بر ثبت‌سفارش ممکن شد

به گزارش پایگاه خبری ترابران، مرتضی ستاک، مدیر کل مطالعات و مقررات ارزی بانک مرکزی و حسین باستانزاد در نامه‌ای خطاب به بانک‌های کشور اعلام کردند که به‌منظور مساعدت با واردکنندگان کالا جهت اصلاح رویه‌های تجاری مطابق با ضوابط و مقررات ابلاغی این بانک و جلوگیری از رسوب کالا در بنادر کشور به اطلاع می‌رساند پذیرش اسناد حمل ارائه شده از محل اعتبارات/بروات اسنادي يا حواله‌هاي ارزي با تاريخ صدور بارنامه مقدم بر تاريخ ثبت سفارش مربوط به موضوع بندهاي (٥-٣-١٣) از قسمت الف ، (١-١٠-١) از قسمت ج و (١-٦) قسمت د از بخش اول مجموعه مقررات ارزي ( كالا و خدمات ) حداكثر تا پايان آذر ماه سال جاري ( ١٤٠٢/٩/٣٠) منوط به درخواست متقاضي و پذيرش همه مسئوليت‌هاي مترتبه از سوي وي با رعایت سایر ضوابط و مقررات امکان‌پذیر است.

در این نامه، تاکید شده است که مهلت مذکور قابل تمدید نخواهد بود و در صورت ارائه اسناد حمل با مغایرت یادشده همه مسئولیت‌های مترتب بر عهده متقاضی خواهد بود.

در نامه یادشده از بانک‌های عامل خواسته شده است که مراتب را به همه شعب و واحدهای ارزی ذی‌ربط ابلاغ و بر حسن اجرای آن نیز نظارت کنند. همچنین خواهشمند است به منظور آگاهی مشتریان به نحو مقتضی در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.