رشد ۲۶ درصدی مبادلات تجاری ایران و آمریکا از ابتدای ۲۰۲۳

دفتر آمار آمریکا با انتشار گزارشی از تجارت بیش از 31 میلیون دلاری این کشور با ایران طی7 ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ماه‌های ژانویه تا جولای 2023 با رشد 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 31.2 میلیون دلار رسیده است. کل تجارت دو کشور در 7ماهه نخست سال قبل 24.7 میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای امسال 26 درصد رشد کرده و به 30.6 میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل صادرات آمریکا به ایران 24.2 میلیون دلار گزارش شده بود.

واردات آمریکا از ایران در 7ماهه نخست 2023 نیز بالغ بر 0.6 میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 20 درصد رشد داشته است. آمریکا در 7ماهه نخست سال قبل 0.5 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا همچنان نسبت به کل مبادلات تجاری دو کشور رقم بسیار ناچیزی را شامل می شود که این امر نشان دهنده تداوم سیاست های خصمانه دولت دموکرات آمریکاعلیه ایران است. ایران در میان واردکنندگان کالاهای آمریکایی در 7ماهه نخست امسال رتبه 176 و در میان کشورهای صادرکننده کالا به آمریکا رتبه 211 را داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.