گلایه ساکنان تهرانسر شمالی از صدای آزاردهنده هواپیما

به گزارش سی نیوز، عده‌ای از ساکنان منطقه تهرانسر شمالی در تهران، با ثبت پویشی با عنوان «گلایه ساکنان تهرانسر شمالی از صدای آزاردهنده هواپیما» نوشته‌اند که چند ماهی است هواپیماها در ارتفاع پایین حرکت می‌کنند و موجب سر و صدا در محله تهرانسر شمالی و ترس و دلهره ساکنان این منطقه شده است، لطفاً این موضوع پیگیری شود.

بنابراین گزارش یکی از مشکلات مردم منطقه تهرانسر، همین سر و صدای هواپیماها هنگام نشست و برخاست است، با این حال مسئولان مهرآباد ضمن آنکه به ساکنان این مناطق بابت صداهای هواپیماها حق می‌دهند، معتقدند: زمانی که فرودگاه مهرآباد ساخته شده است، اطراف آن چندان واحد مسکونی نبوده است اما صدور مجوز واحدهای مسکونی اطراف مهرآباد که از سوی شهرداری‌های وقت انجام شده است، باید دقیق‌تر مورد بررسی قرار می‌گرفت.

در همینه راستا بود که برای آسایش ساکنان اطراف فرودگاه، سال 93، وزارت راه و شهرسازی پرواز هواپیماها را در مهرآباد از ساعت 12 شب تا 5 صبح ممنوع کرد.

‌بر اساس دستور وزارت راه و شهرسازی در شهریور ‌سال 1393، به استثنای پروازهای نظامی، آمبولانسی و اضطراری، انجام بقیه پروازها‌ از ساعت 12 شب تا 5 صبح از فرودگاه بین‌المللی مهرآباد ممنوع اعلام شد.

البته این دستورالعمل مورد نقد برخی کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی بود چون به هر حال پروازهای بعدازظهر و شب که با تأخیر از مبادی دیگر غیر از تهران انجام می‌شد، پس از ساعت 12 به مهرآباد می‌رسیدند و یا ممکن بود پروازهای خروجی بعدازظهر و شب مهرآباد که دچار تأخیر می‌شدند‌ به بعد از ساعت 12 شب می‌رسید ضمن آنکه در دیگر فرودگاه‌های کشور پروازها در این ساعات برقرار بود و همین امر زنجیره پروازی را به هم می‌زد؛ در این راستا پس از مدتی این محدودیت از فرودگاه مهرآباد برداشته شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.