مشکل بیمه رانندگان حل می‌شود

به گزارش سی نیوز، معاون حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی با اشاره به انجام اقدامات لازم برای تأمین و توزیع اقلام یدکی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای گفت: همچنین قرار است سازمان تأمین اجتماعی اقدامات و راهکارهایی را برای حل مشکل بیمه رانندگان و دهک‌بندی آنها انجام دهد.

شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت ارائه خدمات مطلوب در حوزه حمل و نقل کشور گفت: در راستای دسترس‌پذیری ناوگان حمل ونقل جاده ای به لوازم یدکی موردنیاز و کنترل وضعیت تأمین و توزیع این اقلام، با همکاری سایر دستگاه ها اقدامات لازم در خصوص اجرای مصوبات کارگروه پایش در حال انجام است.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های قانونی این موضوع اضافه کرد: کارگروه پایش حمل و نقل کشور با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت صمت، وزارت کشور، سازمان تعزیرات، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، بانک مرکزی، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بخش خصوصی و با هدف مدیریت و کنترل وضعیت تولید و توزیع لاستیک و روغن مورد نیاز رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل و مشکلات مربوط به بیمه رانندگان نسبت به برگزاری جلسات مستمر و اتخاذ تصمیمات مربوطه و رصد لحظه ای شرایط در جهت تسهیل و تسریع در پاسخگویی به نیازمندی های این حوزه اقدام می‌کند.

افندی‌زاده با اشاره به اینکه هدف مطلوب تامین نیازمندی‌ها و ارتقاء سطح رضایتمندی رانندگان و شرکت های حمل ونقل و در نهایت ارائه خدمات مطلوب در این بخش از حمل و نقل کشور است، اضافه کرد: پیگیری‌های لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت بابت تأمین اقلام مصرفی و لوازم یدکی به ویژه لاستیک و روغن ناوگان حمل و نقل عمومی و بر اساس نیازسنجی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در حال انجام است. همچنین بازنگری در فرآیند و نحوه توزیع لاستیک در دستورکار اقدامات این کارگروه قرار گرفته است.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به اهمیت همکاری و هماهنگی همه دستگاه های ذی‌ربط در این زمینه عنوان کرد: طی مصوبات کمیته پایش، مقرر شده است سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با همکاری وزارت صمت اقدامات لازم را برای استقرار شرکت‌های تولیدکننده روغن موتور در پایانه‌های مسافری در دستورکار قرار دهد. همچنین به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تکلیف شد در خصوص تخصیص سوخت به ناوگان بر اساس سن، وزن و سایر شاخص های مربوطه بازنگری کرده و تمهیدات لازم را برای حذف محدودیت سوخت جایگاه‌ها در مسیرهای طولانی به‌منظور حفظ ایمنی مسافران اتخاذ کند. در همین رابطه مقرر شده است سازمان تأمین اجتماعی نیز اقدامات و راهکارهایی را برای حل مشکل بیمه رانندگان و دهک‌بندی آنها در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: در خصوص سامانه جامع تجارت نیز تکلیف شد وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی این سامانه، نسبت به رفع نواقص، اختلالات و سهولت دسترسی کاربران اقدامات لازم را انجام دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.