گزارشی از افزایش ظرفیت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی

ظرفیت حمل دریایی ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حوزه دریای خزر طی دولت سیزدهم حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم توانسته علاوه بر ثبت رکورد‌های تاریخی حمل بار، نسبت به راه‌اندازی خطوط منظم کشتیرانی به مقاصد ونزوئلا، آفریقا و سوریه اقدام کند. علاوه بر این پس از سال‌ها با نقش‌آفرینی راهبردی گروه کشتیرانی در کریدور شمال-جنوب، این پروژه عظیم ملی برای رونق تجارت با همسایگان شمالی و حاشیه دریای خزر عملیاتی شده است.

سال گذشته سند راهبردی گروه کشتیرانی در چشم‌انداز سال 1406 تدوین شده است. با توجه به سپری شدن یکسال از اجرای آن و ضرورت بروزرسانی منطبق با شرایط داخلی و بازار‌های جهانی، نسبت به بازنگری آن اقدام و اکنون این سند برای چشم‌انداز سال 1406 تدوین، نهایی و ابلاغ شده است.

در اولین جلسه شورای‌عالی صنایع دریایی امسال با حضور رئیس‌جمهوری مقرر شد تا نسبت به نوسازی و جوان‌‌سازی ناوگان دریایی کشور اقدام شود. در این راستا گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد حمایت از صنایع داخلی و تولیدکنندگان ایرانی، سفارش ساخت 4 فروند شناور چند‌منظوره را به شرکت ایرانی کشتی سازی صدرا داده است.

ظرفیت حمل دریایی ناوگان ملی کشتیرانی در حوزه خزر طی دولت سیزدهم حدود 20 درصد افزایش یافته و علاوه بر تجهیز ظرفیت‌های ناوگان برای حمل بار از مقاصد مختلف دنیا به سمت روسیه، نسبت به مدیریت بندر سالیانکا در آستاراخان روسیه به منظور تسریع و تسهیل در عملیات تخلیه و بارگیری کالا‌ها در این بندر نیز اقدام شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.