خبر خوش بذرپاش از خرید هواپیما

وزیر راه از جابجایی ۱۲۸ هزار زائر اربعین توسط هواپیما خبر داد و گفت:خرید تعدادی هواپیما در حال انجام است که به دلیل تحریم‌ها نمی‌توان اطلاع‌رسانی کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش با یادآوری این‌که تاکنون 128 هزار نفر از مسافران به صورت رفت و برگشت از مسیر هوایی برای سفرهای اربعین استفاده کرده‌اند و از امروز تعداد این مسافران در عملیات بازگشت بیشتر خواهد شد، اظهار کرد:‌ 78 هزار مسافر از ترمینال سلام در فرودگاه امام خمینی(ره) عازم عتبات عالیات شدند.

وی با بیان این‌که تاخیر در پروازهای اربعین نسبت به سال گذشته با کاهش محسوسی همراه شده است، ادامه داد: پروازهای خروجی طی 3 روز آینده اوج می‌گیرد و تلاش می‌کنیم پروازهای فوق‌العاده نیز برای سفرهای اربعین برقرار شود.

وی با اشاره با برپایی موکب توسط شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه‌ امام‌ خمینی‌(ره) اظهار کرد: امروز این فرودگاه به یمن وجود یک شهید تفحص شده پس از سال‌ها و خاکسپاری وی در ترمینال سلام، متبرک شد.

وی با اشاره به تدارکات دیده شده در فرودگاه امام خمینی(ره) برای سفرهای اربعین گفت: ظرفیت پارکینگ این فرودگاه 7 الی 8 برابر افزایش یافت و محوطه نیز آسفالت شد، همچنین پارکینگ رایگان در اختیار زائران قرار گرفت‌.

وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت‌ بلیت‌ سفرهای هوایی اربعین توضیح داد: از شرکت‌های هواپیمایی درخواست نظارت حداکثری داشتیم و خوشبختانه با فروش بلیت توسط ایرلاین‌ها، کنترل و عرضه بلیت‌ها با قیمت‌ مصوب محقق شد.گزارش‌های حداقلی در خصوص برخی تخلفات دریافت کردیم که تعزیرات ورود کرد و جرایمی برای متخلفان در نظر گرفته شد.

بذرپاش درباره آغاز بازگشت زائران گفت: حمل‌ونقل عمومی و شبکه اتوبوسرانی بین جاده‌ای کشور همکاری جامع و کاملی در این ایام داشتند و بیش از 20 هزار سفر با ناوگان اتوبوسرانی عمومی انجام شد. 47 هزار سفر با تاکسی‌های اینترنتی برقرار شد و ظرفیت حمل‌ونقل ریلی به مقاصد پایانه‌های مرزی 20 درصد و ظرفیت حمل‌ونقل هوایی نیز به لحاظ تعداد نیز 30 درصد افزایش یافت. همچنین عده‌ای نذر داشتند و با خودروهای شخصی خود مسافران اربعین را به پایانه‌های مرزی منتقل کردند.

وی با بیان اینکه تمهیداتی در پایانه‌های مرزی برای سفرهای اربعین در نظر گرفته شد، گفت: برای مثال ظرفیت پارکینگ‌های مرز مهران سال گذشته 60 هزار خودرو بود و امسال به 100 هزار خودرو افزایش یافت، ضمن این‌که پارکینگ برای 50 هزار خودرو در مرز چذابه فراهم شد.

وی به اقدامات انجام شده در مسیرهای مواصلاتی پایانه‌های مرزی اشاره کرد و گفت: مسیر 115 کیلومتری اهواز تا چذابه به طور کامل 4 خطه شده تا هم ایمنی جاده و هم کیفیت سفر افزایش یابد. مسیر 93 کیلومتری ایلام به مهران نیز 4 خطه شد و دو تونل به طول 2.5 کیلومتر حفاری و تکمیل شده است. پایانه برکت سال گذشته خاکی بود اما امسال کل پایانه آسفالت شده و سایه‌بان و مه پاش نیز به تعداد زیادی نصب شده است. مسیر منتهی به پایانه خسروی نیز چهار خطه شده و روکش آسفالت، روشنایی و جداکننده‌های بین جاده‌ای نیز نصب شده است.

بذرپاش یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی را تجهیز و نوسازی ناوگان‌ حمل‌ونقل هوایی اعلام کرد و افزود: بخشی از هواپیماها که نیاز به تعمیر داشتند و زمین‌گیر شده بودند با آغاز نهضت تعمیرات داخل کشور و توان و دانش بومی تعمیر شدند و به چرخه بازگشتند. خرید تعدادی هواپیما نیز در حال انجام است که به دلیل تحریم‌ها نمی‌توان اطلاع‌رسانی کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.